Yugo-Karadağ Göçmenleri Derneğimiz Karadağ'da Yatırım Yapmanıza Destek Veriyor » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Yugo-Karadağ Göçmenleri Derneğimiz Karadağ’da Yatırım Yapmanıza Destek Veriyor

Bu haber 07 Eylül 2016 - 13:52 'de eklendi ve 191 views kez görüntülendi.

Haber: Şevket KOÇ

Eski Yugoslavya Cumhuriyetlerinden Karadağ ,Türkiyeli İş Adamlarını bekliyor. Serbest ticaret anlaşmamızın olduğu,kişi başı milli gelirin 9.900 dolar olduğu,650 bin kişilik küçük bir nüfusa sahip ancak buna karşın IMF, Dünya Bankası ve Avrupa Yatırım Bankası üyesi olan ülke sizleri bekliyor.Ekonomisi hala canlılığını koruyor.Nitekim AB Komisyonu tarafından yayımlanan ilerleme raporunda, Karadağ hükümetinin serbest piyasa ekonomisi yaratma çabasının sürdüğü ve birtakım yapısal reformları gerçekleştirdiği vurgulanıyor. Raporda, iş yapmanın önündeki engellerin kaldırılması amacıyla mevzuatların basitleştirildiği, mülkiyet hakları konusundaki bir yasanın da parlamentoda kabul edildiği belirtiliyor.

İşte bu ülkede yatırım yapmak isteyenlere BAYRAMPAŞADA KURULAN YUGOSLAVYA KARADAĞ GÖÇMENLERİ DERNEĞİ yapacağı görüşmelerle sizlere destek olacak.Karadağ başbakanının davetiyle 26-29 Eylül tarihleri arasında başkent Podgorica’da 3 günlük yoğun görüşmeler yapılacak.Görüşmeler Karadağ Cumhurbaşkanı,Karadağ Başbakanı,Bakanlar,Belediye Başkanları,Diapsora Dairesi ile Odalar ve Borsalar Temsilcileri ve Türkiye Cumhuriyeti Karadağ Büyükelçimiz ile olacaktır.

Görüşmeler hem Karadağ Ulusal TV’den hem de Türkiye’deki ulusal ölçekli görsel ve yazılı medyadan  verilecektir.Sosyal,Kültürel,Sportif Faaliyetler ile Ekonomik faaliyetler ,Karadağ’a yatırım olanakları konusunda ilk elden sunum yapılacaktır.. Yugoslavya Karadağ Göçmenleri Derneği Başkanı Avukat Recep Sancaktar ‘ın bu davetine tüm iş adamlarımız davetlidir.

İlgilenen İş adamları 0212 578 00 61 nolu telefondan derneği arayıp görüşmelere katılacağını bildirebilirler

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN