YABANCI DİPLOMATLAR ALARM VERDİ ! » Boşnak Medya
SON DAKİKA

YABANCI DİPLOMATLAR ALARM VERDİ !

Bu haber 24 Ağustos 2017 - 17:18 'de eklendi ve 33 views kez görüntülendi.

Nail Pinduk  Kosova  Prizren   Boşnak Medya

Kosova’da görevli yabancı diplomatlar, Eylül ayına kadar meclis ve hükümetin kurulmaması durumunda Kosova’dan toplu kaçışların başlayabileceğine dikkat çektiler.

Batılı diplomatlar, Kosova’da seçim sonrası kurumların oluşturulmaması durumunda binlerce kişinin ülkeyi terkedebileceği konusunda alarm verdi. İsmi açıklanmayan Batılı bir diplomatın açıklamasına yer veren medya, Kosova’da kurumsal krizin, Kosovalı hayal kıtıklığına uğratığını, bu nedenle binlerce genci Batı ülkelerine gitmek için kaçış hazırlığı içinde olduğunu yazdı.

“Göçmen durumuna düşücek olan Kosovalılardan yeni bir dalganın Batı ülkelrinin yolunu tutmak için hazırlık yaptığına dair bilgilerimiz var. Kişisel ve siyasi çıkarları uğruna kurumların oluşmaması için çalışan Kosovalı siyasetçilerin sorumsuzluğu nedeniyle Kosovalıların ülkeyi terketmeye hazırlandığı konusunda haberler geliyor” şeklinde açıklama yapan diplomat, Eylül ayına kadar kurumların oluşmaması durumunda, Kosovalıların Avrupa’nın yolunu tutmasının beklenebileceğini kaydetti. Batılı diplomatlar bir süre önce Kosova’da yeni meclis ve hükümetin kurulması için Kosovalı siyasilere çağrıda bulundu.

kosovaport

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok