Wilma Elles-Kerem Göğüş çiftinin Diplomatik Bosna Ziyareti » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Wilma Elles-Kerem Göğüş çiftinin Diplomatik Bosna Ziyareti

Bu haber 26 Nisan 2017 - 8:20 'de eklendi ve 152 views kez görüntülendi.

Zeynep Işıl Hamziç. Oyuncu Wilma Elles ve eşi olan Kerem Göğüş çifti Bosna’da bir ziyaret gerçekleştirdi.Ziyaretin nedeni açıklanmazken Sektörde 80 milyonluk bir konut portföyünü yöneten Göğüş Gayrımenkul’ün kurucusu olan Kerem Göğüş, inşaat sektöründe başarılı bir iş adamıdır.

Wilma ve Kerem Göğüş çifti Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Boşnak Üyesi Bakir İzetbegoviç’i ziyaret etti. İzetbegoviç’in makamındaki görüşmede, 1995’te gerçekleşen Srebrenica katliamı da konuşuldu. İzetbegoviç katliamdan bahsederken, Elles ile Göğüş duygusal anlar yaşadı. Görüşme sonunda İzetbegoviç, çifte babası Alija İzetbegoviç’in hayatını anlatan bir CD hediye etti.

‘ACIYI HİSSETTİK’
Daha sonra başkent Saraybosna’ya geçen Elles ve Göğüş, Alija İzetbegoviç’in mezarını ziyaret edip dua etti. Ardından üç saatlik kara yolculuğuyla Srebrenitsa kentine giden ünlü çift, soykırımda yakınlarını kaybedenlerle görüştü. Katliam kurbanlarının hikayelerini dinleyen ikili, Srebrenitsa Soykırım Anıtı Potocari Memorial Center’ı da ziyaret etti. Bosna Hersek’te hüzünlü bir gün geçiren Elles, şöyle konuştu: “Bosnalılar’dan çok şey öğrendim ve dinlediklerimi kalbimin en derinlerinde hissettim. Burada yaşayanlar, hayatta neyin önemli olduğunu çok iyi biliyor. Bu derin acıyı anlatmaya cümleler ve hiçbir gözyaşı yetmez. Bosna’daki insanlar gerçekten çok güçlü.” Kerem Göğüş ise yaptıkları ziyaretleri şöyle anlattı: “22 yıl önce Bosna Hersek’te tarifsiz acılar yaşandı. Burada yitirilen insanların, çocukların kabirlerini ziyaret ettik ve acıyı derinden hissettik.”

Kaynak:Sabah.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok