Üsküdar'da Balkan Rüzgarı Esti !!! » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Üsküdar’da Balkan Rüzgarı Esti !!!

Bu haber 15 Eylül 2017 - 21:36 'de eklendi ve 60 views kez görüntülendi.

Üsküdar Katibim Festivalinde Balkan Rüzgarı Esti

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl 27’incisi gerçekleştirilen Uluslararası Kâtibim Festivali, 15 – 17 Eylül tarihleri arasında bugün Harem Otoparkı’nda başladı.

Her yıl düzenlenen Üsküdar Katibim Şenlikleri bu yılda her yıl olduğu gibi coşku ile geçiyor. Balkanlardan  Saraybosna  ve Arnavut Folklor Ekipleri de Festivale katıldı.

Boşnak Medya okuyucularımızdan olan Kamile Senicak İnal Hanımın akrabası  Mustafa Sehovicin oğulları Muhammet ve Riyadında içlerinde  bulunduğu Saraybosna Folklor ekibi Boşnak oyunları ile çoşturdu.

Kamile Senicak İnal ,Festival kapsamında düzenlenen Kız Kulesi yüzme yarışlarının da 20 Eylülde  yapılacağını bizlere aktardı.

15 Eylül cuma akşamı Klasik otomobillerin Üsküdar turu ve kortej yürüyüşü ile başlayan etkinlikler kapsamında üç gün boyunca konserler, şiir dinletileri, söyleşiler, tasarım atölyeleri, tiyatrolar ve halk oyunları gösterimleri düzenleneceğini halka açık olan bu Festivale tüm Balkanlıların Türk kardeşleriyle kaynaşmaları mutluluk verici oldu ve Üsküdar Belediyesini kutlarım bu vesile ile balkanlarda ki kardeşlerimizle hasret giderebilme şansını yakalayabildik diye bizlere aktardı.

BOŞNAK MEDYA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok