Ünlü Boşnak Şarkıcı'nın Cenaze Namazı Kılınmadı » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Ünlü Boşnak Şarkıcı’nın Cenaze Namazı Kılınmadı

Bu haber 29 Ocak 2015 - 17:17 'de eklendi ve 229 views kez görüntülendi.

Cenaze Namazı Kılınmayan Bosnalı Şarkıcı İçin Fatiha Okudular

Bosna Hersek’in en popüler şarkıcılarından ve şarkı sözü yazarlarından Kemal Monteno, bugünSaraybosna’da toprağa verildi. ‘Saray bosna aşkım benim’ adlı ünlü şarkının sahibi Monteno, dini ritüeller uygulanmadan Bare Mezarlığı’na defnedildi. Buna rağmen Monteno’yu Fatiha okuyarak uğurlayanlar oldu.

Cenaze törenine katılan binlerce kişi arasında ünlü sanatçılar Dino Merlin, Rade Şerbeciya, Halid Beşliç, Drajen Zeriç de yer aldı.

Kemal Monteno’nun aile ve dostların isteğin üzerine, yakın arkadaşı ve meşhur aktörü Rade Şerbeciya, Monteno için bir konuşma yaptı: Şerbeciya, “(Makedonya’daki) Vardar nehrinden (Slovenya’daki) Triglave dağına kadar bütün dostların seni sonsuza dek sevecek. Saraybosna’nın en zor günlerinde senin şarkıların bizi korudu. Yazdığın şarkı ve şiirler bize affı, ümidi ve insanlar arasına köprü inşa etmeyi öğretti. Bunu sadece kahraman olanları yapabilir, sen de büyük bir kahramandın. Saraybosna’da şu anda karyağıyor. Biz ise senin şarkılarınla ve sana dair hatıralarımızla ısınırız.” şeklinde konuştu.

İZVOR: bosnahersek ba

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok