Tuzla Kantonu bağlı Zivinice Belediyesinin ilk kardeşi Bolu » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Tuzla Kantonu bağlı Zivinice Belediyesinin ilk kardeşi Bolu

Bu haber 12 Şubat 2017 - 22:48 'de eklendi ve 80 views kez görüntülendi.

Zeynep Işıl Hamziç. Türkiye’den hiç kardeş şehri olmayan Bosna Hersek Federasyonunun Tuzla Kantonuna bağlı Zivinice Belediyesi, Bolu Belediyesi ile kardeş belediye olmak için ilk adımları attı.

Bolu Belediye Meclisi Bosna Hersek Tuzla Kantonuna bağlı Zivinice Belediyesi ile kardeş şehir olunması konusunda görüşmede bulundu.

Bosna-Hersek Federasyonu’nu oluşturan 10 kantondan biri olan Tuzla Kantonuna bağlı Zivinice Belediyesi ile Bolu Belediyesi kardeş belediye oluyor.  Kuzey Bosna Hersek’te bulunan Zivinice’de, 1991 yılı nüfus sayımlarına göre 44.063 kişi yaşıyor. Živinice’de nüfusun yüzde 76’sı Boşnak, yüzde 9’u Hırvat, yüzde 7,9’u Sırp, yüzde 4,8’i Yugoslav ve yüzde 2,3’ü diğer milletlerden oluşuyor.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ziyaret eden Zivinice Belediye Başkanı Samir Kamenjakoviç, “Kardeş şehir ilişkileri kurmak istiyoruz. Örneğin Zivinice Belediyesi’nin Türkiye’de kardeş şehri yok. Uygun belediyeler ile kardeş şehir ilişkisi kurabilmemiz için katkı bekliyoruz” demişti.  Komisyon görüşmelerinin ardından Zivinice ile kardeş şehir protokolü imzalanacak.

Kaynak: Bolu Ekspres

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok