Trulyalı Boşnaklarımız 2017 Survivor'da » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Trulyalı Boşnaklarımız 2017 Survivor’da

Bu haber 14 Şubat 2017 - 19:41 'de eklendi ve 117 views kez görüntülendi.

Trulya Köyü: Türkiye’ye göç eden Boşnakların yoğun olarak yaşadığı Kırklareli’ne bağlı olan Trulya (Güzel Kız) köyü olarak da bilinmektedir.Bu köydeki Boşnak göçmenlerimizin çocukları olan Berna Öztürk ve Erdi Ünver 2017 survivor yarışmasında adeta rakiplerinin korkulu rüyası oldular.Öncelikle Boşnak asıllı bu başarılı gençlerimizi tanıyalım.

ERDİ ÜNVER KİMDİR?

Söylediği sözler,davranışlar ve tavırlarıyla bizleri ekranlara kitleyen Erdi Ünver 1988 yılı doğumlu. Aslen Kırklareli’nin Trulya Boşnakların dan ancak hayatını İstanbul Bayrampaşa’da sürdürmektedir.Ayrıca Göz 6 yarışmasının şampiyonu da olan Erdi Ünver gümrük komisyonculuğu yapmakta ve hayatının her döneminde de futboldan vazgeçmemiş ve ilerde de Futbol menejer’i olmak istiyor.

BERNA ÖZTÜRK KİMDİR?

Trulya’lı boşnaklarımız dan Berna Öztürk ayrıca ünlü şarkıcı Tarkan’nın eski kız arkadaşı olan Bilge Öztürk’ün kızkardeşidir.28 Nisan 1983’de İstanbulda doğdu.Başarılı Boşnak oyuncumuz DJ’lik yapmaktadır.İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. İngilizce, İspanyolca ve Almanca bilen Boşnak asıllı yarışmacımız birçok spor dalıyla da ilgilenmektedir.Yaptığı sporlar başlıca :Kiteboard – Türkiye Yelken Federasyonu Eğitmen ,Hentbol Sarıyer Spor Klubünden lisanslı,Wake-board-Lisanslı, Tenis, Voleybol ve Wing – Chun gibi spor dalları ile de ilgilenmektedir.Birçok tiyatro oyununda da oynayan Berna Öztürk, Çarkıfelek, Armağan Çağlayan’la Bu hafta ve İşte Benim Stilim’de de yer aldı.

Boşnak Medya olarak Boşnak sporcularımıza başarılar diliyoruz.

Düzenleyen :Zeynep Işıl Hamziç-Şevket Kuçeviç

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok