SON DAKİKA
boşnak haber
boşnak haber

Suudi Arabistan Bosna-Hersek’teki Etkisini Artırıyor

Bu haber 15 Kasım 2018 - 20:32 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi.
hatay gözleme evi

 

 

 

Nail Pinduk    Prizren  Kosova

Müslüman çoğunluklu bir ülke olan Bosna Hersek, Suudi Arabistan ve Körfez ülkelerinden gelen turistler için giderek daha popüler bir yer haline geldi. Fransız medyası tarafından hazırlanan bir rapora göre, Arap yatırımcıları ülkedeki yeni mağazalara ve otellere yatırım yapıyor. Ancak, Suudi etkisi Bosna-Hersek’teki kargaşadan öteye gidiyor.

Dünyanın herhangi bir yerinde olduğu gibi, krallık, İslam’ın aşırı muhafazakar görüşlerini desteklemek için sıradan vatandaşların cebini doldurmak için kendi yöntemlerini kullanıyor. Suudi Arabistan, birçok haktan yoksun bırakıldıkları için kadınlar için “lanetlenmiş” bir ülke olmaya devam ediyor. Suudi Arabistanlı kadınlar, Prens Prensi tarafından yapılan bazı reformlara rağmen, en temel şeyler için bile erkeklerden izin almaya devam ediyor.

Suudi Arabistan, geçenlerde Suudi gazeteci Jamal Khashoggi’nin öldürülmesinden dolayı dünyanın dört bir yanından büyük eleştiriler aldı. 2 Ekim’de İstanbul’daki Arap Konsolosluğu’nda öldürüldü. Saraybosna’daki bazı alışveriş merkezlerinde alkol durduruldu ve çoğu sadece helal gıdalar içeriyor. Kuveyt vatandaşı, Saraybosna’yı Müslümanlara çok huzurlu ve sevgi dolu bir yer olarak adlandırdı. Halihazırda Bosna-Hersek’te, sokak levhalarını Arapça olarak bulabilirken, vatandaşlar kendi dillerine tercüme edilmelerini istemekteler. Saraybosna şimdi Arap ülkelerinden birçok Müslüman için ilgi gösterdikleri bir yere dönüyor..

hatay gözleme evi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
hatay gözleme evi
hatay gözleme evi
error: İçerik Koruma Devrede!