Siyah İnci Dizisinden Tanıdığımız Boşnak Oyuncumuz "Berk Hakman" » Boşnak Medya
SON DAKİKA

 Siyah İnci Dizisinden Tanıdığımız Boşnak Oyuncumuz “Berk Hakman”

Bu haber 15 Ocak 2018 - 17:48 'de eklendi ve 383 views kez görüntülendi.

Zeynep Işıl Hamziç  Boşnak Medya

YEKÜV Vasfi Rıza Zobu 2018 Tiyatro Ödülleri verildi

1998 yılında gazeteci Selma Selçuker’in, büyük usta Vasfi Rıza Zobu’nun anısı için oluşturduğu kültür sanat fonuyla başlatılan ve YEKÜV tarafından 20 yıldan bu yana verilen tiyatro ödülü her yıl “En İyi Genç Oyuncu” ya veriliyordu. Bu anlamlı ödülü Tolga Çevik, Sevinç Erbulak, Burak Davutoğlu, Serdar Orçin, Ayça Varlıer, Yeşim Koçak, Mert Turak, Yiğit Sertdemir ve Berk Hakman gibi genç sanatçılar aldı.

 

Berk Hakman’nı, yeni dizisi Siyah İnci ile ekranlarda yakınen tanımaktayız..Boşnak  oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Sırası ile 2006 yılında başrollerini Beren Saat, Cansel Elçin, Okan Yalabık ile paylaştığı “Hatırla Sevgili” dizisinde rol almıştır. 2009 yılında Timur Savcı’nın yönetmenliğini yaptığı “Es Es” adlı dizinin kadrosunda yer almıştır. 2011 yılında yine Timur Savcı’nın yapımcılığını yaptığı “Mazi Kalbimde Yaradır” dizisinde , 2012 yılında başrollerinde Murat Yıldırım, Sarp Akkaya ve Aslı Enver’in rol aldığı “Suskunlar” kadrosunda , 2013 yılında Gürkan Uygun ve Mustafa Avkıran’la başrollerini paylaştığı “Kaçak” dizisinde, 2016 yılında Hande Doğandemir ile Serkan Çayoğlu’nun başrollerini paylaştığı “Hayatımın Aşkı” kadrosunda yer almıştır.

14 Ağustos 1981 yılında Ankara da dünyaya gelen oyuncu babası gibi ikinci mesleği olan müzisyenliği yapıyor. Berk Hakman’ın babası Ataman Hakman, Erkin Koray’ın Yeraltı Dörtlüsü grubunda yer almıştı. Aslen  Saraybosna’lı olan Berk Hakman, yaşanan deprem sonrasında Adapazarı’ndan İstanbul’a geldi. Daha sonra burada yaşamaya başlayan ve her zaman İstanbul hayali kuran yakışıklı oyuncu üniversite okumak için Antalya’ya gitti. 

Daha sonra İstanbul hayalinden vazgeçmeyen oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar bölümünü kazandı. Suskunlar dizisinde iyi iş çıkaran Berk Hakman, televizyonun kötü çocuğu rolünde.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok