Sırplardaki Türk Düşmanlığı Nerden Kaynaklanıyor ? » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Sırplardaki Türk Düşmanlığı Nerden Kaynaklanıyor ?

Bu haber 10 Ocak 2022 - 20:36 'de eklendi ve 90 views kez görüntülendi.
NOEL GECESİ SANCAK’IN YENİPAZAR, PRİBOY ŞEHİRLERİNDE VE PRİYEDOR, GAÇKO GİBİ BOSNALI SIRP TARAFINDAKİ ŞEHİRLERDE YAŞANANLAR İLE TÜRK DÜŞMANLIĞININ GERÇEK NEDENİ ?!
Noel gecesi, Yenipazar sokaklarında Sırp klerofaşistler (dinci faşistler) meşalelerini yakarak ırkçı çetniklerin, “Kruševac, Prizren, Cetinje, Dubrovnik, Knin, Nevesinje’den şimdi Noel gecesinde meşaleler yanıyor ve Sırplık, Ey Lazar, haydi ayağa kalk diye haykırıyor” şarkısını söylediler.
Lazar, 1389 yılındaki Kosova Savaşı’nda, savaşta hayatını kaybeden Sırp despotunun adı. Bu şarkıdan da anlaşıldığı gibi Sırp dinci ve ırkçı faşistler hala 1389 yılındaki herşeyini uydurdukları, efsaneleştirdikleri hayali Kosova Savaşın’da ve onun Türklerden alacakları intikamında yaşıyorlar. Çünkü, bu faşist Sırp çetniklere göre (demokrat Sırpları tenzih ederiz) eğer Kosova Savaşı kaybedilmemiş olsaydı, Sırplar İstanbul’u feth edecek ve Doğu Roma İmparatorluğu’nu tekrar güçlendirip Batı Roma İmparatorluğu’nu da yeniden kurup Avrupa’ya hakim olacaklarına inanıyorlar. Bu planlarını bozan Türkler’den ne pahasına ve ne zaman olursa olsun muhakkak intikam alınmalı idi. 1459 yılında Sırp Despotluğu tamamen ortadan kalkınca, Aryan-Bogumil Boşnyaninler ve hem Katolikler de Ortodoks Arnavutlar da Müslüman olup Türklerin yanında yer alınca bu intikam hedefine Boşnaklar ve Arnavutlar da girdi. Türk düşmanlığının özünde yatan gerçek budur ve bu yüzyıllarca Sırp-Ortodoks Kilisesi tarafından hem açık olduğu hem de kapatıldığı dönemlerde yeraltından yaşatılmıştır.
Oysa 1389 Kosova Savaşı’nda Bosna Kralı Tvrtko’nun ordusu Vlatko Vuković komutasında Sırp Despotu Lazar Hrebelyanoviç’in yanında Türklere karşı savaştı.
1396 yılında Niğbolu Savaşı’nda Avrupa Devletleri Haçlı Ordusu’na karşı Lazar’ın oğlu Stefan Lazareviç Osmanlı Ordusu’nun yanında savaştı ve savaşı birlikte kazandılar.
Mileva Olivera Lazareviç, diğer adı Despina Hatun Sırp despotu Lazar Hrebelyanoviç ile eşi Militza’nın kızıdır. Osmanlı padişahı Yıldırım Bayezid’in Onuncu eşidir.
Yine 1402 yılında Sırp Despotu Stefan Lazareviç 8.000 kişilik Sırp ordusu ile Yıldırım Beyazıt’ın yanında Ankara Savaşında Timur’a karşı savaştılar.
Demek oluyor ki bu Türk düşmanlığı Kosova Savaşı’ndan sonra hiç yokmuş !?
Peki ne zaman çıktı ?
Gerçekte Kosova Savaşı yalanını veya efsanesi yüzyıllar sonra Osmanlı Türk Devleti Topraklarında Yunan ve Sırp devleti kurmak isteyen başta İngilizler olmak üzere Avrupalılar tarafından uydurulup Sırplara kilise üzerinden inandırılmıştır.
 
Nusret SANCAKLI FACEBOOK sayfası

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok