Sırplar Bir Kez Daha Kudurdu » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Sırplar Bir Kez Daha Kudurdu

Bu haber 20 Haziran 2021 - 19:12 'de eklendi ve 172 views kez görüntülendi.
                 KARADAĞ’DA, “BÜYÜK SIRBİSTANCI” KARADAĞLI SIRPLARI PARLAMENTO’DAN ÇIKAN SREBRENİCA KARARI KUDURTTU !
       Karadağ’da Srebrenica Boşnak Soykırımı’nı reddetmek Parlamento tarafından yasaklandı ama, Karadağ’daki Sırplar hapis cezası alma pahasına “Srebrenica’da Soykırım olmadı” diyecekler.
       Bunun ilk örneği, 1878 yılına kadar büyük çoğunlukla Boşnakların yaşadığı bir zamanların Boşnak şehri Nikşiç’in bugünkü Belediye başkanı Kovaçeviç oldu.
      Niksiç belediye başkanı Demokratik Cephe’den Marko Kovaceviç bir televizyon programında, Karadağ Parlamentosu’nun Soykırım Kararını kabul etmesinden bir gün sonra çıktığı bir tv programında Srebrenica’daki soykırımı yalanladı.
       Kovaceviç, “Parlamento’da’te hainlerin kim olduğu ortaya çıktı, Sırplar saldırıya uğradı ve kendilerini savunmaları gerektiği anlaşıldı.” dedi.
      “1990’lı yıllarda Karadağlılar ile beraber idik. Daha sonra bir kısmı ihanet etti ve bizden ayrıldılar. Bir kısmı ise bizimle beraber kaldı.”
     “Sonuçta, Kartaca’nın (hainlerin) yok edilmesi gerektiğini ve Srebrenitsa’da soykırım olduğunu düşünmüyorum”
      Sunucu, Kovačević’in söylediği bu cümle için cezalandırılıp cezalandırılmayacağını sordu ve “bunun kendisine garip gelmediğini ve daha önce de tutuklandığını” söyledi.
       Videoda Nikşiç belediye başkanı konuşmasında tüm Srebrenica soykırım kurbanlarına hakaret ediyor.
Hatırlatmak gerekir ki, Karadağ Parlamentosu, tam da soykırımın inkarı nedeniyle, Kararı kabul ettiği gün, daha önce Srebrenica Boşnak Soykırımı’nı reddeden Vladimir Leposavić’i Adalet ve İnsan Hakları Bakanı görevinden aldı.
NUSRET SANCAKLI’dan alıntıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok