Dolar : Alış : 5.9389 / Satış : 5.9496
Euro : Alış : 6.8081 / Satış : 6.8204
HAVA DURUMU
hava durumu

Istanbul31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 41 Kategoride 2322 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sırp Derin Devleti Tarafından Bosna’da Suikast !!!

27 Temmuz 2018 - 571 kez okunmuş
Ana Sayfa » Bosnadan Haberler»Sırp Derin Devleti Tarafından Bosna’da Suikast !!!

Zeynep Işıl Hamziç   Boşnak Medya

Sırp derin devleti tarafından  Hayırseverliği ile tanınan Boşnak İşadamı SENAD KOBILIĆ’e  , Gradişka çevresinde ki Boşnakların gücünü kırmak için suikast düzenlediği düşünülmekte çünkü ;

 
Uzun yıllardır vatansever Senad Kobılıç’in  ,Bosna Sırp bölgesine dönen Boşnaklara sahip çıktığı herkes tarafından bilinmekteydi..Hırvat ve Boşnak ordusunda Sırplara karşı savaşan üstün hizmet madalyasına sahip olan Senad Kobiliç  ayrıca Saraybosna’da yaşayan tanınmış bir Boşnak iş adamıydı  …

 
 
Senad Kobılıç, Doğduğu yöre olan Gradişka’ya savaş sonrası dönüş yapan Boşnaklara her zaman sahip çıkmaktaydı ve topraklarına dönüş yapan Boşnakları radikall Sırplara karşı koruyordu.
Senad Kobılıç, Bosna Savaşında önce Hırvat ordusunda Hırvatistan’da daha sonra da Bosna ordusunda Bosna’da savaşmıştı..
 
Son zamanlarda Gradişka Belediyesinde demokrat Sırplar ve Boşnaklar beraber hareket ediyordu..
Bu durum Sırp radikal Dodik in işine gelmedi. Hem Boşnakların son yıllarda kente yoğun geri dönüşü hemde demokrat Sırplarla işbirliği yapması …Bu sebeple onları engelliyordu..
 
Bu suikastın arkasında olduğu düşünülen Sırp Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Milorad Dodik,  200 metre uzaktan güdümlü tek mermi ile liskovac köyünde Boşnak gençlerin toplanması için kurduğu gençlik lokalinin önünde otururken bir keskin nişancı tarafından vuruldu.
 
Sabah eş zamanlı Sırp medyası haberi mafya hesaplaşması olarak verdi. Bu aslında işin sırplarca yapıldığının en büyük delili olarak gözükmekte.
 
Rahmetli eski kabadayı idi ama 12 yıldır kendini sadece toplumuna yardım etmeye adamıştı. Hasmı vs yoktu. Saraybosnada yaşıyor ve işlerini orada yürütüyordu.
 
Senad Kobılıç aşağıdaki masada resim bulunan yerde Şehit edilmiştir.
 
Senad Kobılıç,Arnavut Haber’in kurucusu ve Genel Yayın Editörü olan ayrıca Saraybosna’da yaşayan Hasip Gültaş bey’inde Teyzesinin oğludur.
 
Boşnak Medya olarak öncelikle Hasip Gültaş bey olmak üzere  sevenlerine ve diğer yakınlarına başsağlığı diliyor ve kendisini Rahmetle anıyoruz.Başımız sağolsun.Mekanı Cennet olsun İnşallah..
 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Boşnak Medya © 2016 Tüm hakları saklıdır »
error: İçerik Koruma Devrede!