Rumeli ve Balkanlar Demek Samimiyet Demektir » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Rumeli ve Balkanlar Demek Samimiyet Demektir

Bu haber 14 Aralık 2018 - 20:48 'de eklendi ve 351 views kez görüntülendi.

Yüce: “Sakarya normal şehir değil; şehirlerin şehridir”

ŞEHİT: “Rumeli ve Balkanlar demek Samimiyet demektir”

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 2. Olağan Kongresi; yoğun bir katılımla gerçekleşti. Mevcut Başkan Mehmet Şehit, üyelerinden aldığı güvenoyu ile tekrar başkanlığa seçildi. Kongreye; AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce’de katıldı.

ŞEHİT “Önemli olan şu gök kubbede hoş bir seda bırakabilmek” “Rumeli ve Balkanlar demek Samimiyet demektir” diyerek kongrenin açılış ve selamlama konuşmasını yapan Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Şehit; “Rumeli ve Balkanlar Demek idealler uğruna kurulan fedakarlık sofrası demektir. Rumeli ve Balkanlar demek, bu derdin ateşinde pişen kardeşlik kapısı demektir. Derneğimiz de bu kapsamda 2015 yılında Rumeli ve Balkanlardan Huzur Coğrafyası Sakarya’mıza göç etmiş hemşerilerimiz tarafından, birlik-beraberlik, dayanışma, örf-adet, gelenek- göreneklerimizi yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına kurulmuştur.

Derneğimiz; tüm Rumeli ve Balkanlardan göç etmiş hemşerilerimize hizmet vermektedir. Bu bağlamda aramızda bulunan Kurucu Başkanımız Sayın Ahmet Bayraktar’a kurucu başkan vekilimiz Vedat Selamet’e ve emeği geçen 56 Kurucular Kurulumuza şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ederim. Güzel şeyler yapmak, güzel şeylere vesile olmak ve insanların gönlünde yer tutmak, esas başarı budur. Yani şu gök kubbede hoş bir seda bırakabiliyorsak, her ne makam ve mevkide olursak, hangi sıfatla toplum içinde yer alıyorsak alalım hayra vesile olmak kadar güzel bir şey yoktur. Bu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde devam eden derneğimizin mutlaka eksiklikleri var, yapılması gereken yatırımlar var. Bu amaçla derneğimizin ve belediye başkanlarımızın bir ve beraber olarak, omuz omuza vererek, sosyal ve yatırım eksikliklerimizin giderileceği bir mantıkla hareket edeceğini umuyoruz. Doğup büyüdüğümüz yöremize borcumuz var. Sizleri Rumeli ve Balkanlara özellikle derneğimize sahip çıkmaya davet ediyorum. Birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin pekişmesi için çaba göstermeliyiz” dedi.

YÜCE “Gönlümüz bir, işimiz Sakarya” Konuşmasına Rumeli ve balkanlara selam göndererek başlayan AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce; “Çok değerli Evladı Fatihan, kıymetli dostlar , gönül coğrafyamızın Sakarya’da ki gönüldeşleri, balkanlar değince Estergon kalesini, Köstenceyi, Varna’yı, Şumnu, Deliorman, Kırcaali, Selanik, Makedonya, Üsküp, Piriştina, Kosova, Saraybosna, Karadağ, Tiran, Arnavutluk demeden geçmek mümkün mü? Sakarya normal bir şehirden daha çok Sakarya bütün Şehirlerin Şehridir. Sakarya’da olup ta Diyarbakırlıyı, Ağrılıyı, Erzurumluyu, Artvinliyi, Rizeliyi, Trabzonluyu, Orduluyu, Giresunluyu, Samsunluyu, Kastamonuluyu, Çorumluyu, Amasyalıyı, top yekun Türkiye’yi görmemek olur mu? Bir yandan Balkanlar bir yandan Anadolu kucaklaşmış kardeşlik ve beraberlik içinde.

Memleket ve ülke sevdası ve inancıyla bir olmuş Evladı Fatihan-ı kucaklamış bir şehir. Sakarya’mızı hep birlikte tüm etnik yapısı ile daha ileriye taşımak adına var gücümüzle çalışacağız. Gönlümüz bir, işimiz Sakarya. Bizim yüreğimiz Mecitlerle, Pomaklarla, Arnavutlarla, Boşnaklarla ve tüm gönül coğrafyamızda bulunan mazlum ve mahzun gönüllerle atıyor. İşte onların buradaki temsileri sizler değerli katılımcılar, Başkan ve Üyeleri Kutluyorum. Bu vesile ile Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneğinin 2. Olağan Genel Kuruluna Başkan seçilen Mehmet Şehit kardeşimi can-ı gönülden kutluyor şahsında ve tüm dernek üyelerine en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum” dedi” dedi. Ekrem Yüce, Bosna’da yaşadığı anılarını da anlatırken, duygulu anlar da yaşadı.

Yoğun katılımlı kongre Sakarya’da 3 yıldır faaliyette olan Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 2. Olağan Kongresi; Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Yoğun katılımın sağlandığı programda; Derneğin Mevcut Başkanı Mehmet Şehit, üyelerinden aldığı güvenoyu ile üç yıl sürdüreceği başkanlığa 2. kez seçildi. Kongreye; AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce; Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Tercan, Serdivan Belediye Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, CHP Serdivan İlçe Başkanı Sabahattin Gürbaş, Bem-Bir-Sen İl Başkanı Ahmet Öksüzali, Osmanlı Ocakları 1299 Sakarya İl Başkanı Mehmet Demir, Sakarya Kırçovalılar Derneği Başkan Seyidin Eminler, Bosna Sancak Dernek Başkanı Sedat Kuçin, CHP Serdivan Belediye Başkan Adayı Zafer Kazan, CHP Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Sevda Öcal, AK Parti Adapazarı Belediye Başkan Aday Adayları Mustafa Ak ve Haluk İldeniz, AK Parti Serdivan Belediye Başkan Aday Adayları Nuri Oktay, Atakan Çelik ve Osman Çelik, AK Parti Erenler Belediye Başkan Aday Adayları Muhammet Kıratlı ve Ömer Bektaş, AK Parti Arifiye Belediye Başkan Aday Adayı Önder Karan ve Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Ahmet Bayraktar, Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları ve çık sayıda davetli katıldı.

İşte Mehmet Şehit Başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu Üyeleri “Mehmet Şehit, Aytaç Demirci, Ethem Feratoğlu, Emre Hız, Ernur Toç, Ermin Elmas, Av. Ertan Babaoğlu, Ercan Özsipahi, Hakan Tan, Hüseyin Yaşar, İbrahim Koşutan, Musa Şengöz, Muzaffer Çetinkaya, Malik Geniş, Mehmet Yalçın, Sedat Yazıcıgil, Ecz. Sena Koşutan, Serkan Doğan, Seyfullah Özçolakoğlu, Sadem Vatan, Talha İzci, Vedat Selamet, Yasemin İn, Zeynep Nur Çolak ve Zeynep Duygu Demir.” Denetim Kurulu Asil Üyeleri: “Fikret Paçacı, Hayrettin Değirmenci ve Yaşar Genç.” Disiplin Kurulu Asil Üyeleri: “Fehmi Özüpek, Ali Türkmenoğlu ve İbrahim İbrahimoğlu”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok