Kosova'da Türk Partisi Erken Seçime Hazır! » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Kosova’da Türk Partisi Erken Seçime Hazır!

Bu haber 11 Mayıs 2017 - 11:25 'de eklendi ve 39 views kez görüntülendi.

Zeynep Işıl Hamziç. Kosova’da hükümetin düşmesinin ardından Türk toplumunu mecliste iki milletvekili ile temsil eden ve düşen hükümetin aynı zamanda ortağı olan Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Bşk. Mahir Yağcılar, yapılacak olan yeni seçime hazır olduklarını söyledi.

Kosova Meclisi olağanüstü Genel Kurulunda hükümet hakkında yapılan güven oylaması sonucu hükümetin düşmesinin ardından Kosova  erken genel seçime hazırlanıyor. Kosova Türk toplumunu mecliste 2 milletvekili ile temsil eden ve düşen hükümetin ortağı olan Kosova  Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı  Mahir Yağcılar , seçime hazır olduklarını iletti. KDTP Genel Başkan ve düşen hükümette Kamu Yönetimi Bakanı görevini yapan  Mahir Yağcılar Hükümetin düşmesi kararını İHA’ya değerlendirdi. Mahir Yağcılar, “Bu Meclisin bir kararıydı. Milletvekillerinin bir kararıydı. Biz parti olarak seçimlere her zaman hazırız. KDTP olarak Türk toplumunu mecliste temsil etmek bizim görevimiz. Birlik ve beraberlik içerisinde seçime gideceğimize inanıyorum. Çünkü buna toplum olarak ihtiyacımız var. Bizler bu seçimlerden de başarılı bir şekilde çıkacağımıza inanıyoruz. ve toplumumuzu en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“Düşürülen hükümet elbette iyi ve başarılı işler de yapmıştır.”

Kosova Meclisi’ndeki KDTP milletvekilleri Müferra Şinik  ile Fikrim Damka da İHA’ya yaptıkları açıklamada, hükümetin düşürülmesinden yana oy kullandıklarını belirttiler. Koalisyon hükümetinin önemli konularda karar alma sürecinde sıkıntı yaşadığını gördüklerine işaret eden Kosovalı Türk milletvekilleri  Şinik ile Damka, Özellikle  “Karadağ Sınır Antlaşması’nın “ Mecliste onaylanmamasıyla vize muafiyeti sürecinin sekteye uğratılması, Kosova halkının halen izole şekilde yaşamasına neden oldu.

Umarız yeni bir hükümetle, bu konuda daha başarılı işler yapılır. Düşürülen hükümet elbette iyi ve başarılı işler de yaptı. Bunu yadsıyamayız. Ancak, hayati konularda karar almada yaşanan sıkıntı bizi bu duruma getirdi” şeklinde konuştu.

Kosova’da 45 gün içinde sandık başına gidilecek ve hangi gün olacağı da yarın açıklanması bekleniyor. 

Kaynak:Sondakika.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok