KARADAĞLI YETKİLİLER, (UYDURMA KİMLİK VEREREK) TÜRKİYE'DEKİ BOŞNAKLARI BAKIN NASIL ALDATIYOR ! » Boşnak Medya
SON DAKİKA

KARADAĞLI YETKİLİLER, (UYDURMA KİMLİK VEREREK) TÜRKİYE’DEKİ BOŞNAKLARI BAKIN NASIL ALDATIYOR !

Bu haber 27 Aralık 2021 - 18:35 'de eklendi ve 141 views kez görüntülendi.

KARADAĞLI YETKİLİLER, (UYDURMA KİMLİK VEREREK) TÜRKİYE’DEKİ BOŞNAKLARI BAKIN NASIL ALDATIYOR !

Karadağ’daki zulüm, baskılar ve can güvenliğinin kalmamış olması sonucu, son 150 yıl içinde büyük sayıda Boşnaklar çareyi Türkiye’ye sığınmakta bulmuştur. Sürgün edilen Boşnaklar, çok büyük miktarda tarım ve orman arazilerini kimseye devretmeden, satmadan geride bırakmışlardı.
Bugünlerde ise Karadağ yetkililerini büyük bir korku sardı. Karadağ’daki demokratik değişimler (Avrupa Birliğine ve Nato’ya giriş gibi) sonucunda Türkiye’deki Boşnaklar, Karadağ vatandaşı olma hakkını eninde sonunda alacaklardır. Bu durumda Türkiye’deki Karadağ’dan sürülmüş olan Boşnaklar, Karadağ’da kalmış olan arazilerini geri alma ve oy kullanma hakkına kavuşacaklardır. Bunun yanında Karadağ’a da Türkiye’den büyük yatırımlar yapılacaktır.
Buna karşılık Karadağlı Diaspora Yönetimi, Türkiye’deki Boşnaklara karşı adeta bir başka çesit asimilasyon politikası uyguluyor. Onlara kendi vatandaşların sahip oldukları tüm haklarıyla ikinci vatandaşlık ve pasaport vermek ve onların mülklerini iade etmek yerine onlara göçmen kitapçığı adı altında, gercek milliyetlerini yansıtmayan bir uydurma kimlik veriyor.
Üzülerek görüyoruz ki Türkiye’deki bazı kişi ve Boşnak derneklerinin de bu konu ili ilgili olarak aldatıldığını ve Karadağlı yetkililerin hizmetçiliğini yapıyorlar.
Biz Boşnakları hiç kimsenin aldatmasına izin vermemeliyiz !!!
Boşnak Dünyası tercümesii- Aziz Tafro

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok