İLİR META, ARNAVUTLUK’UN YENİ CUMHURBAŞKANI » Boşnak Medya
SON DAKİKA

İLİR META, ARNAVUTLUK’UN YENİ CUMHURBAŞKANI

Bu haber 30 Nisan 2017 - 7:27 'de eklendi ve 40 views kez görüntülendi.
 
Nail Pinduk (Prizren – kosova ) 
 
Arnavutluk’taki Cumhurbaşkanlığı seçiminin 4′üncü turunda, Sosyalist Bütünleşme Hareketi (LSI) Genel Başkanı ve Meclis Başkanı İlir Meta, yeni Cumhurbaşkanı seçildi. Tek adayın olduğu Cumhurbaşkanlığı seçiminin 4′üncü turu, Arnavutluk Meclisinde düzenlenen oturumda yapıldı.
 
89 milletvekilinin katıldığı oturumda Meta, 87 milletvekilinin desteğini alarak Arnavutluk’un 7′nci cumhurbaşkanı seçildi. Seçime katılan 2 milletvekili ise Meta’yı desteklemedi. Arnavutluk’un mevcut cumhurbaşkanı Bujar Nishani’nin görevi 24 Temmuz’da sona erecek.
 
Meta, seçimin ardından yaptığı kısa konuşmada, milletvekillerine Arnavutluk’un istikrarı için çalışmaları çağrısında bulunarak, Haziran ayında yapılacak genel seçim için farklı bir atmosfer oluşturmaya zaman olduğunu söyledi. Muhalefetin meclis çalışmalarına katılmamasına işaret eden Meta, 24 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı yemini ettiğinde salonun dolu olması temennisinde bulunarak, “Arnavutluk bugünden daha sakin ve daha sağlam bir geleceğe sahip olsun.” ifadelerini kullandı.
 
Kosovaport

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok