İGDAŞ’tan lodos uyarısı » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Nevesinje Katliamı

Boşnak Tarihi

İGDAŞ’tan lodos uyarısı

Bu haber 06 Ocak 2016 - 19:09 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

İGDAŞ, Meteoroloji’nin şiddetli lodos olacağı bilgisine dayanarak karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı. İGDAŞ’tan yapılan açıklamada “Rüzgarın etkisi ile oluşabilecek karbonmonoksit (baca gazı) zehirlenmelerine karşı bacalı doğalgaz cihazı kullanıcılarının, cihazlarını kullanırken dikkatli olmaları gerekmektedir. Bacaların sızdırmazlığı ve çekişi mutlaka kontrol ettirilmelidir.” denildi.

İGDAŞ’ın karbonmonoksit gazı zehirlenmelerine karşı yaptığı uyarı şöyle: “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre bugün akşam saatlerinden itibaren İstanbul genelinde kuvvetli lodos etkili olacaktır. Lodosun Perşembe gününden itibaren etkisini artırarak fırtınaya dönmesi beklenmektedir.

Rüzgarın etkisi ile oluşabilecek karbonmonoksit (baca gazı) zehirlenmelerine karşı bacalı doğalgaz cihazı kullanıcılarının, cihazlarını kullanırken dikkatli olmaları gerekmektedir. Bacaların sızdırmazlığı ve çekişi mutlaka kontrol ettirilmelidir.

Ayrıca doğalgaz kullanıcılarının kombi, soba, şofben gibi yakıcı cihazların bulunduğu mekânda yatmamaları da önem arz etmektedir. Cihazların bulunduğu mekândaki hava alışverişini sağlayan menfezlerin de kesinlikle kapatılmaması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın bu konuda gereken hassasiyeti göstermelerini bekler, sağlıklı ve konforlu günler dileriz.”

 

KAYNAK: http://www.kartal24.com/51621-igdastan-lodos-uyarisi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok