HARADİNAJ OYLARI SAĞLADI !!! » Boşnak Medya
SON DAKİKA

HARADİNAJ OYLARI SAĞLADI !!!

Bu haber 17 Temmuz 2017 - 15:15 'de eklendi ve 37 views kez görüntülendi.

VOLKAN KAYA UÇİJAK  BOŞNAK MEDYA

1 Haziran erken parlamento seçimlerinden birinci siyasi özne olarak çıkan PDK-AAK- Nisma koalisyonunun, yeni hükümeti kurmak için gerekli olan yeterli oy sayısını sağladığı öğrenildi. Kısa adı PAN olan bu koalisyonun içindeki AAK partisi yetkilileri,.

11 Haziran erken parlamento seçimlerinden birinci siyasi özne olarak çıkan PDK-AAK- Nisma koalisyonunun, yeni hükümeti kurmak için gerekli olan yeterli oy sayısını sağladığı öğrenildi.

Kısa adı PAN olan bu koalisyonun içindeki AAK partisi yetkilileri, PAN’ın başbakan adayı Ramush Haradinaj’ın, yeni hükümeti kurmak arayışlarında diğer partilerle temasa geçmeyi çalıştığı, bazı partilerin işbirliği kapılarını kapattığı hatırlatarak, bazı partilerde bağımsız düşünen milletvekillerine yönediğini belirtti.

Yeni hükümeti kurulması için 61 milletvekili sayısını sağladığını açıklayan AAK Başkan Yardımcısı Pal Lekaj,  PAN koalisyonun bir kaç partideki milletvekillerinin destekleyeceğini iddia etti. Lekaj, yeni hükümetin ilerideki günlerde kurulacağını kaydetti.

Kaynak:Kosovaport

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok