Evlat Kokusu Dizisinin Boşnak Oyuncusu » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Evlat Kokusu Dizisinin Boşnak Oyuncusu

Bu haber 05 Kasım 2018 - 21:41 'de eklendi ve 232 views kez görüntülendi.

 

 

Temkinli ve güvenli alanının dışına çıkmaktan hoşlanmayan bir kadın Sedef Avcı. Her daim sakin. 20 yıldır sektörde olmasına rağmen “Hayatım hakkında aslında hiçbir şey bilmiyorsunuz” diyecek kadar da kapalı. Sedef Avcı ile Kanal D’deki yeni dizisi ‘Evlat Kokusu’ için buluştuk. 

Dışarıdan sakin, hırssız ve kendi halinde duruyorsunuz. Ama hayat hikâyeniz farklı şeyler anlatıyor…

– Ne anlatıyor?

15 yaşında Elite Model Look yarışmasına, ardından Miss Turkey’ye katılıyorsunuz. Bu güzelliğinizi tescilleme arzusu muydu yoksa şöhret olma isteği mi?

– İkisi de değil. 15 yaşımda arkadaşım Tuğçe’yle bir dergiye bakarken Duygu Dikmenoğlu’nun fotoğraflarını gördük. Altında da yarışmanın ilanı vardı. Arkadaşımın da ısrarıyla başvurdum. Bu benim için asla bir hedef ya da iddia değildi. O dönem cast ajansı olan Gaye Sökmen’le çalışmaya başladım ve onun da isteğiyle okulumu bırakmadım. Eğitimime devam ettim. Üniversiteyi kazandıktan sonra işe geri dönmek istedim ve piyasada kendimi gösterebileceğim bir nokta olarak gördüğüm Miss Turkey’ye katıldım. ‘Şöhret olmak’ kavramına sahip olan biri değilim. Öyle yaşamıyorum. Ben sadece sevdiği işi yapan biriyim.

Geçen 20 yılda herkesin gözü önünde büyüdünüz, âşık oldunuz, evlendiniz… Bu durumla başa çıkmak zor muydu?

Bunu ne kadar önemsediğinize bağlı. Bazı davranışlarıma, ağzımdan çıkan kelimelere tabii daha çok dikkat etmek durumundayım. Ama benim zaten yapım böyle. Bu yüzden zorlanmadım. Aslında kimsenin gözü önünde de bir şey yaşamadım. Sadece işim gereği, ne zaman evlendiğimi, ne zaman doğum yaptığımı biliyorsunuz. Siz benim hakkımda ne bildiğinizi sanıyorsunuz? Bence bir şey bilmiyorsunuz.

O zaman biraz anlatın… Hep hüzünlü, dokunsalar ağlayacak gibi duruyorsunuz. Kameralar kapandığında nasıl bir kadın var?

– Olayları alttan alarak sakin hareket edip orta yolu bulmaya çalışan bir tipim. Arkadaşlarım ve dostlarım arasında neşeliyim ama genelde beni ilk kez tanıyanlar daha mesefali olduğumu düşünür. Güvendiğim insanların yanında daha net ve açık olabiliyorum. Sanırım temkinliyim ya da yanlış anlaşılmaktan korkuyorum.

TEHLİKELİ SULARDA YÜZEMİYORUM

Lise arkadaşınız Tuğçe hâlâ en iyi dostunuzmuş. 20 yıldır aralıksız Gaye Sökmen’le çalışıyorsunuz. Eşinizle 19 yaşında tanıştınız ve 16 yıldır birliktesiniz. Tutucu ve istikrarlı mısınız?

– Ben de böyle sayınca fark ettim. Bunu hiç düşünmemiştim. Şanslıyım diyelim. İyi olmayan bir şeyi tutuculuk yüzünden bırakmıyorum gibi bir şey söz konusu değil. Mutlu, güvenli ve huzurlu hissettiğim için devam etti ilişkilerim.

İnsanlar sizi nasıl tanıyacak o halde? Bu kadar kapalı olmayı seviyorsanız, yanlış meslek seçmiş olabilir misiniz?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok