Dnevni Avaz ;Erdoğan, Boşnak Köyünün Tamamını Hapsetti » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Dnevni Avaz ;Erdoğan, Boşnak Köyünün Tamamını Hapsetti

Bu haber 16 Ocak 2017 - 17:05 'de eklendi ve 62 views kez görüntülendi.

 

Saraybosna merkezli Dnevni Avaz gazetesi Türkiye’de darbe sonrası FETÖ üyelerine karşı atılan adımlara ilişkin iddia ve eleştirileri eşi görülmemiş bir seviyeye taşıyarak, Türkiye hükümetinin ülkedeki Boşnakları tutuklayıp vatandaşlıktan attığını, mülklerine el koyduğunu ve hapsettiğini ileri sürdü.

FETÖ ile ilişkileri nedeniyle Bosna Hersek’e kaçan Türk vatandaşları ile yapılan röportajlarıda kaynak göstererek Türkiye aleyhinde inanılmaz  iddialara yer verilen haberde “Türkiye’de Boşnak Avı” yaşandığını ve bir Boşnak köyünün tüm sakinleriyle hapsedildiğini yazan gazete, Türkiye’de yaşanan anayasa değişikliği vetiresini de “diktatörlük yolu” olarak tanımladı.

Haberde, Saraybosna’da darbenin ardından Türkiye’den kaçan 50 Türk vatandaşı bulunduğuna darbe sonrasında adeta bir “cadı avı” başlattığını iddia ederek Türkiye’nin bu isimleri Balkanlar’da da kovaladığı yazıldı.

Yüzünüzü Türkiye’ye Değil Avrupa’ya Dönün

FETÖ’ye ait Today’s Zaman gazetesindeki makaleleriyle hatırlanan eski Büyükelçi Hajrudin Somun’un değerlendirmelerine de yer verilen haberde, Türkiye’nin ister Kemalist ister “Erdoğancı” olsun her hükümet döneminde Bosna Hersek’e hissi bir şekilde değil bütünüyle milli menfaatler temelli pragmatik bir politika izlediği iddia edildi. Haberde Somun, Bosna Hersekli politikacılara tarihi ve duygusal bağları nedeniyle Türkiye’den destek beklemek yerine yüzlerini Avrupa’ya dönmeleri mesajı verdi. 

Zeynep Işıl Hamzıç. Kaynak:Zambak.ba

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok