Coğrafyamızda Alija'ların Çoğalmasını Diliyorum » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Coğrafyamızda Alija’ların Çoğalmasını Diliyorum

Bu haber 10 Mart 2017 - 11:26 'de eklendi ve 35 views kez görüntülendi.

GAZİANTEP DE ALİJA ANILDI.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Ustalara Saygı Alija İzetbegoviç’i Anma Programındaki konuşmasında “Coğrafyamızda Alija’ların çoğalmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Görmez, Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Ustalara Saygı: Alija İzetbegoviç’i Anma Programı“nın açılışındaki konuşmasında, salondaki gençlere Aliya İzzetbegoviç’in kitaplarını okumasını önderdi.

İzzetbegoviç’in kaleme aldığı her satırın kalplere işlenerek okunması gerektiğini anlatan Görmez, o dönem yazılan kitaplarında özellikle günümüz gençlerinin alacağı çok önemli mesajlar olduğunu vurguladı.

Konuşması sırasında İzetbegoviç’in kitaplarından ve konuşmalarından alıntılar yapan Görmez, “Özellikle Alija Bosna halkının Müslüman kimliğini koruması adına son derece önemlidir. Ben tekrar kendisini rahmetle yad ediyorum.

Coğrafyamızda Alija’ların çoğalmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” diye konuştu.

Bosna Hersek’in Gorajde Müftüsü Remzija Pitiç ise Aliya’ın felsefesinin merkezinde insanların olduğunu dile getirerek, bu yüzden düşüncelerinin kabul gören şeyler olduğunu ifade etti.

Pitiç,  Alija’nın davası yolunda yorulmayan bir lider olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Muhabir: Kerem Kocalar – A Ajansı

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok