BURSA’NIN YENİ BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ! » Boşnak Medya
SON DAKİKA

BURSA’NIN YENİ BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ!

Bu haber 01 Kasım 2017 - 20:50 'de eklendi ve 72 views kez görüntülendi.

Özkan Sağlam  Boşnak Medya Bursa Temsilcisi

Bursa’da Recep Altepe’nin istifasının ardından boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğu için gözler 3 ilçe başkanına çevrilmişti.

Bugün yapılan görüşmeler neticesinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın getirilmesi kararlaştırıldı.

Kısa bir süre önce “Boşnak Medya”  olarak Bursa’da yapmış olduğumuz etkinlikte bizi ziyaret ederek onurlandıran ve aynı zamanda Bursa ve İnegöllü Boşnak’ların çok sevdiği bir isim olan Sn. Alinur Aktaş başkanımıza, yeni görevinde de Boşnak Medya Ekibi olarak başarılar diliyoruz.

ALİNUR AKTAŞ KİMDİR?

Alinur Aktaş… 1970 İnegöl doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini İnegöl’de tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunu. Uzun yıllar İnegöl Mobilya sektöründe üst düzey yöneticilik yaptı. Aynı zamanda Serbest Muhasebeci, Mali Müşavir olan Aktaş, İnegöl Ak Parti Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olarak siyasete atıldı. 28 Mart 2004 seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanı seçildi.

Ortaya koyduğu projelerle İnegöl’ün en zor sorunları için çözümler üretti. Öncelikle mevcut İnegöl’ü yeniledi. Mevcut İnegöl’ün doluluğunu dikkate alarak, yerleşim alanı dışında 150 bin nüfuslu Yeni İnegöl’ün temellerini attı. Kent Müzesi, Kapalı Semt Pazarı, Ahmet Türkel Çevre İmar Yolu, Yenilenen Oylat ve özellikle Modef Fuarları ve Mobilya İhtisas OSB Projeleri ile şehir ekonomisine yön vermesi, Dev arıtma tesisi projesi, Umuteli, Doğa Sporları ve Turizm Merkezi, Yeşil Enerji gibi hizmetleri ile birçok ilke imza attı. Özellikle çocuklar ve gençlere yönelik çalışmaları ile de dikkat çeken Başkan AKTAŞ, ulaşımdan kentsel dönüşüme, eğitimden sağlığa ve spora, alt yapı hizmetlerinden üst yapı hizmetlerine kadar her alanda, her yaşa çözüm üreten çalışmalarıyla Marmara Bölgesi’nde iki defa yılın ilçe Belediye Başkanı seçildi. Özellikle eğitime verdiği destekler ile “Eğitim Gönüllüsü Başkan” sıfatı ile anılıyor. Genç, dinamik, çalışkan bir başkan olarak halkla birlikte, halkı için büyük hizmetlere imza attı. “Yüreğimizde insan sevgisi, hayallerdeki İnegöl’ü kurmak için çalışıyoruz” sözleri ile hizmetlerini özetleyen Alinur Aktaş, İngilizce ve Arapça biliyor. Aktaş, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

BAŞKAN ALİNUR AKTAŞ’IN BELEDİYE HİZMETLERİNDEN DOLAYI ALDIĞI ÖDÜLLER

Şehir ve Başkan Dergisi tarafından gazeteciler arasında yapılan oylama ile Sosyal Hizmet dalında Yılın Belediye Başkanı Ödülü / 2007 Bursa’da yayın yapmakta olan Yerel yönetim dergisi ‘1. Yerel yönetim ödülleri’ Kentsel Dönüşüm Dalında Yılın Belediye Başkanı ödülü / 2010 Türkiye’nin Yerel Yönetimlerinin Oscar’ları olarak bilinen Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödüllerinde İnegöl Kent Müzesi projesiyle Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması kategorisinde ‘Yılın İlçe Belediye Başkanı’ Ödülü /2012 Time Dergisi’nin 11. Ödül Töreni’nde İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye genelinde yayın yapan ve merkezi Ankara´da bulunan Time Dergisi tarafından ‘Yılın Belediye Başkanı’ seçildi / 2014 Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödüllerinde ‘Kent Ekonomisi’ kategorisinde “Dünya’nın Mobilya Başkenti İnegöl ve Modef Fuarcılık” projesiyle şehrin ekonomisine yön veren çalışmalarından dolayı ödüle layık görüldü. Başkan Alinur Aktaş ikinci ödülünü ise ‘Kültür, Sanat ve Turizm Etkinlikleri’ kategorisinde “İnegöl Mobilya ve Ağaç Sanayii Müzesi” projesiyle aldı / 2015 

Marketing Türkiye tarafından ‘Kente Değer Katan Markalar’ arasında bulunduğu ilçeye ve öne çıkan Mobilya sektörüne verdiği destekten dolayı İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ödüllendirildi / 2015 Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği (KAMUDER) tarafından yılın en başarılıları ödül töreninde yılın en başarılı ilçe belediye başkanı kategorisinde Belediye Başkanı Alinur Aktaş ödüle layık görüldü / 2016 Uluslararası radyocular Birliği (IRU) tarafından düzenlenen 8. Alkışı Hak edenler ödül programında Sosyal Belediyecilik alanında Aile Danışma Merkezi ve Engelliler Gündüz Bakım Evi projesi ile Yılın Alkışı hak eden Belediye Başkanı ödülüne İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş layık görüldü / 2016 Skyreporter Dergisi’nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği Business Challenge ödüllerinde Kaynakları verimli kullanma ile yerel yönetim anlayışında önemli hizmetlere imza atan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş “Bütçe Yönetimi ve Performansı” alanında ödüle layık görüldü / 2017 Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından düzenlenen Etkin Belediye Proje Yarışmasında Sosyal ve Ekonomik Proje dalında Doğa Sporları ve Turizm Merkezi(DOSTUM) projesi ile İnegöl Belediyesi ve Başkan Alinur Aktaş ödüle layık görüldü / 2017 Marka Belediyeler Dergisi ve akpartilibelediyeler.com haber sitesi tarafından düzenlenen Marka Belediye ve Marka proje ödülleri töreninde İnegöl Belediyesi ve Başkan Alinur Aktaş Oylat Yeşil Enerji Projesiyle ödüle layık görüldü / 2017 Özel Kalem Dergisi tarafından düzenlenen 9. Yerel Yönetim ödülleri programında Çevre Koruma Kategorisinde Oylat Yeşil Enerji projesiyle yılın büyükşehir ilçe belediye başkanı ödülüne İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş layık görüldü / 2017
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok