Bulgaristan: Yeni Hükümet belli oldu » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Bulgaristan: Yeni Hükümet belli oldu

Bu haber 26 Ocak 2017 - 14:57 'de eklendi ve 34 views kez görüntülendi.

 

Zeynep Işıl Hamziç. Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, ülkeyi 26 Mart’ta yapılacak erken parlamento seçimlerine götürecek geçici teknokratlar hükümet’in kabine üyelerini açıkladı.

Bulgaristan’da Cumhurbaşkanlığı basın merkezinden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Prof. Ognyan Gercikov’un kabinesi dördü başbakan yardımcısı olmak üzere 19 bakandan oluşacak ve geçici kabine üyeleri 27 Ocak’ta düzenlenecek törenle halka takdim edildikten sonra da göreve başlayacak.

Geçici Teknokratlar Hükümetinin listesi :

“Başbakan Yardımcısı ve Sağlık Bakanı İlko Semerciev, Başbakan Yardımcısı ve İç Düzen, Güvenlik ve Savunma Bakanı Stefan Yanev, Başbakan Yardımcısı ve Avrupa Fonları Başkanı Malina Krumova, Başbakan Yardımcısı ve Bulgaristan’ın 2018 yılındaki AB Dönem Başkanlığına Hazırlıklarından Sorumlu Bakanı Denitza Zlateva, İçişleri Bakanı Plamen Uzunov, Maliye Bakanı Kiril Ananiev, Çalışma ve Sosyal Bakanı Gılıb Donev, Bölgesel Geliştirme ve İskan Bakanı Spas Popnikolov, Eğitim ve Bilim Bakanı Nikolay Denkov, Dışişleri Bakanı Radi Naydenov, Adalet Bakanı Mariye Pavlova, Kültür Bakanı Raşko Mladenov, Çevre ve Sular Bakanı İrina Kostova, Tarım ve Gıda Bakanı Hristo Bozukov, Ulaştırma, Bilişim Teknolojileri ve Haberleşme Bakanı Hristo Aleksiev, Ekonomi Bakanı Teodor Sedlarski, Enerji Bakanı Nikolay Pavlov, Turizm Bakanı Stela Baltova, Gençlik ve Spor Bakanı Daniela Daşeva”.      

Kaynak:Dünya Bülteni

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok