Bosnalı Sırp Lidere Kredi Soruşturmasında Polis Bankaya Baskın Yaptı » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Bosnalı Sırp Lidere Kredi Soruşturmasında Polis Bankaya Baskın Yaptı

Bu haber 06 Ocak 2016 - 10:11 'de eklendi ve 32 views kez görüntülendi.

Bosna-Hersek Sırp Entitesi Cumhurbaşkanı Milorad Dodik’in Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da aldığı lüks villa ile alakalı bir süredir devam eden soruşturma kapsamınad Bosna-Hersek’in Biyelyina şehrinde bulunan bir bankaya ikinci defa polis baskını gerçekleşti.

Bosna-Hersek Sırp Entitesi Cumhurbaşkanı Milorad Dodik’in Sırbistan‘ın başkentiBelgrad‘da aldığı lüks villa ile alakalı bir süredir devam eden soruşturma kapsamınad Bosna-Hersek’in Biyelyina şehrinde bulunan bir bankaya ikinci defa polis baskını gerçekleşti.

Srna haber ajansının haberini göre mali suçlar şubesinin yaptığı operasyonda daha önce de aynı sebepten dolayı basılan bankaya gelen polis, Milorad Dodik’in bankadan çektiğikredi ile alakalı delil topladı.

Sırp Entitesi Cumhurbaşkanı Dodik bir süredir Bosna-Hersek kurumları ile ters düşmüştü. Geçtiğimiz Kasım ayında Bosna-Hersek polisinin Sırp Entitesi’nde bulunan bir karakola baskın yapması sonrası Dodik çok sert tepki vermiş, olayın tekrarı durumda Sırp polisinin de karşılık vereceğini söylemişti.

Bosna-Hersek Devlet kurumları ve Sırp Entitesi arasında ilişkiler kısmen düzelmiş olsa da Cumhurbaşkanı Dodik’in sık sık bağımsızlık için referandumdan bahsetmesi ilişkileri zehirliyor.

 

KAYNAK: http://www.haberler.com/bosnali-sirp-lidere-kredi-sorusturmasinda-polis-8034314-haberi/

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok