Boşnaklardan Zeytin Dalı Harekatı'na Destek » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Boşnaklardan Zeytin Dalı Harekatı’na Destek

Bu haber 26 Ocak 2018 - 23:49 'de eklendi ve 55 views kez görüntülendi.

Zeynep Işıl Hamziç  Boşnak Medya

Türkiye’de yaşayan Boşnakların ve diğer Balkan derneklerinin kurmuş olduğu 60 sivil toplum kuruluşu, Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdi.

Sivas Bosna Sancak Dernek Başkan’ı Erol Sevim bey’in yaptığı kamuoyu açıklamasında;

Sivas Bosna Sancak eğitim ve sosyal yardımlaşma derneği Büyük derneğimiz Bosna Sancak kültür ve yardımlaşma derneği toplamda 60 kardeş derneğimiz ile birlikte afrin ve dahi devletimizin yaptığı teröre ve teröristlere yönelik bütün operasyonlarda Mehmetçik ve devletimizin yanında olduğumuzu gerektiğinde canımızı seve seve feda edeceğimizi bütün Türk ve dünya kamuoyuna bildirdik.

STK başkanlarının imzası ile yayımlanan basın açıklamasında harekatın dünyanın gündemine oturduğu belirtildi.

Açıklamada dış mihrakların kirli emellerine hizmet eden terör örgütlerine darbe vuran ve bölgenin güvenliğini sağlayan bu operasyonun manipüle edildiği ifade edilerek, kirli kampanyanın TSK ‘nin meşru ve hukuki operasyonunu baltalamayı amaçladığı kaydedildi.

Yasal zeminde de vicdanlarda da haklı bu mücadelenin sonuna kadar destekçisi oldukları belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bizler, vatan ve bayrak sevdalısı Rumelililer, Türk milletinin bölünmez bütünlüğüne, sınırları dahilinde ve sınır ötesinde tehdit oluşturabilecek tüm oluşumlara karşı yapılacak tüm operasyonları destekliyoruz.
Bizler, asla savaş ve şiddet yanlısı bir toplum değiliz. Bizler kan ve gözyaşı yanlısı insanlar değiliz. Bizler, Bosna’da, Sancak’ta, Makedonya’da, Bulgaristan’da, Kosova’da ve bütün Balkanlar’da yaşanan onlarca soykırımın, katliamın kurbanları, meşru müdafaanın ne demek olduğunu en iyi bilenleriz.

Ancak Suriye’de yıllardır akan göz yaşının ve kanayan yaraların son bulması, Türk milletinin ve bölge coğrafyasının huzur ve sükunu için yapılacak operasyonların da bayraktarıyız. Bu vatan, bu bayrak ve bu güzel insanlar için canımızı vermekten bir an olsun tereddüt etmeyiz.”

Metini imzalayan sivil toplum kuruluşları arasında Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu, Bosna Hersek Dostları Vakfı, Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı, Batı trakya Eğitim ve Kültür Vakfı, Sancak Dostları Vakfı, Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği yer aldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok