Boşnaklar Balkan Çalıştayı'na Katıldı » Boşnak Medya
SON DAKİKA

7 Savaş Suçlusu Yargılanacak !

Bosnadan Haberler, Haber

Boşnaklar Balkan Çalıştayı’na Katıldı

Bu haber 07 Şubat 2017 - 18:32 'de eklendi ve 91 views kez görüntülendi.

Şevket KOÇ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın düzenlediği Balkan Çalıştayı Ankara’da gerçekleşti. İki gün süren Balkan Çalıştayı’na Türkiye’de bulunan Balkan Federasyon ve Dernek Başkanları ve Yöneticileri katıldı.

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ve yönetim kurulu üyesi Turgut Güneş Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Ankara’da Bakanlığın eğitim merkezinde düzenlemiş olduğu Balkan Çalıştayı’ na katıldı. Dört ana başlıktan oluşan Çalıştayda şu konular ele alındı:

Çalışma izinleri

Çifte vatandaşlık

Sosyal güvenlik

İkamet tezkereleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun ev sahipliğinde yapılan çalıştaya, Balkanlılar’ın sorunlarını yakından takip eden Balkan kökenli Milletvekilleri, Bursa milletvekili Hakan Çavuşoğlu, İzmir Milletvekili Kerem Ali ,Sürekli İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk ve konularla ilgili bakanlık uzmanları katıldı.

Türkiye’de bulunan Balkan Federasyon ve dernek başkanlarının konu ile ilgili sorunlarının ve sorularının cevap bulduğu bu çalıştayın verimli geçtiği dernek başkanları tarafından ifade edildi. Bu çalıştayların Balkan kökenli hemşerilerimizin yoğun yaşadığı İstanbul,İzmir, ve Bursa da yapılması kararlaştırıldı.

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül Çalıştay ve Ankara’da yaptığı görüşmelerle ilgili şunları ifade etti; “Bakan Müezzinoğlu’na, milletvekillerine ve bakanlık uzmanlarına çalıştay ile ilgili konuların açıklık kazanmasından dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ankara’da geçikmiş bazı ziyaretleri de gerçekleştirme fırsatı bulduk. Karadağ Büyükelçisi Branko Miliç ve Bosna Hersek Büyükelçisi Damir Dzanko’yu ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında ve bu iki coğrafyada yaşayan hemşerilerimizin sorunları hakkında istişarede bulunduk.Diğer yandan derneğimiz proje grubunun yürüttüğü projelerle ilgili TİKA balkanlar başkanı Mahmut Çevik ile görüşerek Bosna’nın Tuzla kentinde İşitme Engelliler Okulu ile ilgili projenin öncelikle ele alınması konusunda önemli bir görüşme yaptık.TRT Boşnakça haber masası koordinatörü Semra Türbedar ve Edin Mehmedoviç’i ziyaret ederek Bosna ve Sancak bölgesi’nde TRT ile yapılacak ortak işbirliği konusunda görüşmeler yaptık 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN