"Boşnak"ça Şarkılar İle Coştular » Boşnak Medya
SON DAKİKA

“Boşnak”ça Şarkılar İle Coştular

Bu haber 11 Mayıs 2017 - 16:56 'de eklendi ve 134 views kez görüntülendi.
 
 
İzmir Bosna Sancak Derneği 22.  kuruluş gecesi Balıkesir İli Ayvalık İlçesine bağlı Boşnakların yaşadığı, şirin belde Küçükköy Sarmsaklı’da gerçekleşti.
 
Geceye İstanbul’dan gelen Boşnak camiası trafından sevilen Gurup Liljan’ın çaldığı Boşnakça şarkılarla çoşan Boşnaklar, pisti hiç boş bırakmadı.
 
İzmir Bosna Sancak Derneği’nin bu organizasyonuna Ayvalık Belediyesi Başkan Yardımcısı Figen Güren, Kültür Müdürü Halil Ergül, Kültür Şefi Neşe Güleler, İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan, Küçükköy geçmiş dönem Belediye Başkanları’ndan Mesut Ergin ve Bayram Ertuğral, Gazeteci Yazar İmambakır Üküş, TBHDF Başkanı Eşref Temiz, Bayrampaşa Bosna Sancak Dernek Başkanı Muhammet Sancaktar, Pendik Bosna Sancak Dernek Başkanı Erdoğan Erden, Sefaköy Bosna Sancak Dernek Başkanı İsmail Şen,  Burhaniye Bosna Sancak Dernek Başkanı Süleyman Eruzunlar, Biga Bosna Hersek Dernek Başkanı Ergün Erkap ve Çataltepeliler Dernek Başkanı Mehmet Acar ve Yönetim Kurulu katıldı.
 
Geceyi düzenleyen İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül şunları söyledi; 
 
“İzmir Bosna Sancak Derneği olarak ‘Boşnaklar Buluşuyor‘u geleneksel hale getirdik. Bu buluşmalarımızı da genelde Boşnakların yaşadığı bölgelerde yapmaya özen gösteriyoruz.Bu akşamki buluşmamızı da Körfez bölgesinde çok sayıda Boşnak yaşadığı için Sarımsaklı-Küçükköy’de  gerçekleştiriyoruz. 
Düzenlemiş olduğumuz bu gecenin amacı hem kültürümüzü yaşatmak ve Küçükköy-Ayvalık, Gömeç, Altınova, Burhaniye, Edremit’te yaşayan Boşnak hemşehrilerimizle daha fazla kaynaşmak. 
İzmir Bosna Sancak Derneği gücünü siz dernek üyelerinden alıyor ve çalışmalarını da ona göre yapıyor. Tuzla İşitme Engelli Okulu ile Tülay Aktaş İşitme Engelli Okulu’nun  kardeş okul olmalarını sağladık, Buca Belediyesi ile Tutin Belediyesini kardeş şehir yapmak için çalışmalar başlatıldı, Novipazar hastanesine 5 takım diyaliz yatağı alacağız tabi sizlerin desteği ile.
İzmir Barosu ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Srebrenitsa katliamı anma törenlerine birlikte gideceğiz. Bu çalışmaları ben Abdullah Gül olarak yanlız yapmıyorum. Başta siz üyelerimiz, Yönetim Kurulumuz, Kadın Kollarımız ve Gençlik Kollarımızla birlikte yapıyoruz ” dedi.
 
Geceye katılan İzmir Baro Başkanı Av.Aydın Özcan da Srebrenica Programı müjdesi verdi.
 
“Göreve geldiğimiz günden bu yana aralarında Balkan dernekleri de olmak üzere bütün sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket ediyor, ortak çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda İzmir Barosu ve İzmir Bosna Sancak Derneği olarak katliamının 22.yılında katledilen Boşnak kardeşlerimizi mezarları başında anmak ve oradan dünyaya bu insanlık dışı katliamı unutmadığımızı haykırmak üzere Srebrenica’da olacağız. İzmir Barosu Kadın Hakları Merkezimiz, İnsan Hakları Merkezimiz ile birlikte çalışma yaparak Avrupa’nın göbeğinde işlenen bu insanlık dışı katliamı unutturmamak için İzmir ve Srebrenica’da seminerler vereceğiz ” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN