Boşnak Oyuncumuz Gülizar Dizisi İle Ekranlara Döndü » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Boşnak Oyuncumuz Gülizar Dizisi İle Ekranlara Döndü

Bu haber 01 Temmuz 2016 - 4:35 'de eklendi ve 148 views kez görüntülendi.

Zeynep Işıl Hamziç  Boşnak Medya

20 Ocak Cumartesi günü Kanal D’de ekrana gelecek olan ve Çağan Irmak’ın yöneteceği Gülizar Dizisi’nde “Farah Zeynep Abdullah” ile birlikte başrol oynayacak erkek oyuncu  Ömer Berk Cankat olacak.

Filmin konusu:

Gülizar ve başarılı veteriner hekim Murat, farklı yönlere hareket etmek üzere olan iki ayrı treni beklerken yaşamları asırlık bir çiftlikte kesişecek iki gençtir. Gülizar dünya yıkılsa şarkı söylemekten vazgeçmeyecek, Murat kıyamet kopsa o kızı o  aleme yar etmeyecektir. Üstelik Gülizar düne kadar varlığını bilmediği bir ailenin ve dev süt ürünleri imparatorluğunun varisidir, Murat ise Gülizar’ın üvey kız kardeşi ile 16 yaşından beri sözlüdür ve çiftliğin belkemiğidir. Bu sevda çiftlikteki herkesin, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların, yıllanan peynirlerin, saf tereyağların ve berrak derelerin ve yemyeşil çayırların bile huzurunu kaçıracaktır.

FARAH ZEYNEP ABDULLAH KİMDİR?

17 Ağustos 1989 İstanbul doğumludur.  Annesi ise Boşnak kökenli Babası Irak Türkmenlerindendir . Lise eğitiminin bir bölümünü İstanbul Saint Michael Fransız Lisesi’nde almıştır. Fakat sonraki zamanlarda babasının mesleki durumundan dolayı kaydını İngiltere’ye aldırmıştır. Lisenin geri kalanını İngiltere’de tamamlamıştır.

Lise eğitimine Türkiye’de İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi’nde başlasa da henüz birinci sınıftayken İngiltere’ye nakil oldu. Burada Fransızca, tiyatro, medya ve fotoğrafçılık dersleri aldı.

İngiltere’de yaşarken tiyatro öğretmeni onu oyunculuğa teşvik etti. Tiyatroda oynadığı birçok oyunu İngilizce ve Fransızca olarak oynadı. Sadece 11 yaşındayken bir defaya mahsus olmak kaydıyla bir Türkçe oyunda rol aldı.

KARİYERİ

Türkiye’deki ilk sinema filmini Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “Kelebeğin Rüyası filminde” Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat’la oynadı.

2014’ün Mart ayında Star TV ekranlarında başlayan başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ile beraber paylaştığı “Kurt Seyit ve Şura” dizisinde Şura karakteri ile televizyon ekranların dönüş yapmıştır.

‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’ dizisinin 2. sezonunun ardından yarıda bıraktığı Kent Üniversitesi (İngiltere) Fransızca- Drama bölümüne dönüp eğitimini tamamlamış ve 2013 yılında diplomasını almıştır.Bu dizideki Aylin karakterinden rol almıştır. Ayrıca kendisi kadın erkek eşitliği üzerine başlatılan ‘HerForShe’ adlı bir kampanya reklâmında da oynamıştır.

Farah Zeynep Abdullah kimdir?

ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Star TV ekranlarında yer alan ‘Kurt Seyit ve Şura’ adlı dizide de başrol oynamıştır. Çağan Irmak’ın yönetmenlik yaptığı ‘Unutursam Fısılda’ filminde de en başarılı çıkışını yapmış, ayrıca ‘Barbie Prenses’ ve ‘Rockstar’ adlı çizgi filmde de seslendirme yapmıştır. Oyuncu hala çalışmalarını sürdürmektedir.

YER ALDIĞI PROJELER
2010–2012- Öyle Bir Geçer Zaman ki

2014- Kurt Seyit ve Şura

2013- Kelebeğin Rüyası

2014- Bir Küçük Eylül Meselesi

2014- Unutursam Fısılda

2015- Barbie Prenses ve Rockstar (seslendirme)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok