Boşnak Milletvekili Gereken Dersi Verdi ! » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Boşnak Milletvekili Gereken Dersi Verdi !

Bu haber 21 Kasım 2017 - 19:42 'de eklendi ve 53 views kez görüntülendi.

 

Zeynep Işıl Hamziç Boşnak Medya

Gazeteci R. O. Kütahyalı’nın Beyaz TV’deki programda Boşnakları aşağılayan sözlerine tepki gösteren MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. “Boşnak kökenli olduğum için tepki vermiyorum” diyen Sancaklı, “Etnik ve inanç farklılığı gözetmeksizin Türk milleti başta olmak üzere tüm insanlığa karşı suç işlemiştir. Ekmeğine ve millete saygısı olmayan, özürü kabahatinden büyük olan, adını anmayı ar kabul edeceğim şahıs gibi şarlatanları TV ve gazetelerde görmeyi Türk milleti hak etmiyor” dedi.

Saffet Sancaklı, Rasim Ozan Kütahyalı’ya ateş püskürdü…

Dünde Kütahyalı’ya ateş püsküren Saffet Sancaklı Turkiyegundemi.com yazarı Müşerref Seçkin’e şu açıklamayı yaptı:”Şerefsiz oğlu şerefsiz. Böyle insanların artık toplum dışına çıkarılması lazım. Bu işin peşini bırakmayacağım.” demişti.

Bugünde Meclis’te bazı MHP milletvekilleriyle basın toplantısı düzenleyen Sancaklı, suç duyurusu dilekçesini MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı avukat Halil Öztürk’ün hazırladığını duyurdu.

Kütahyalı’nın program arkadaşınca ifade edilen tehditvari sözlerin kendisini hedef almadığını belirten Sancaklı, “Bazı insanlar tehdit edilemezler Türkiye’de. Onu bilenler biliyor, bilmeyenler de öğrensinler. Tehditvari sözler kendi iç bünyeleriyle alakalı, bizimle alakalı değil” dedi. Sancaklı şunları da söyledi: 

DÜN FETÖ’CÜLÜKLE ÖVÜNÜYORDU

“Boşnak kardeşlerimiz Türk milletinin ayrılmaz bir parçası, şerefli bir mensubudur. Onlar ki İslam sancağı düşmesin, Türk devleti var olsun diye tarifsiz acılar çekmiş, soykırımlara maruz kalmıştır. Milletin parası ile oturup milletin değerlerine küfredenler, ahlaksızca sözler sarf edenler bu cesareti nereden almaktadır? Toplumun değeri ile barışık olmayan bu tip insanların, değerleri hiçe sayanların, ahlaktan yoksun şahısların bırakın televizyonlarda belden aşağı muhabbet etmeyi, toplumun karşısına çıkıp söz söyleme cesaretini bulamaması gerekmektedir. Unutulmasın ki ne söylese toplumun kabul ettiğini, siyasetin tahammül ettiğini sanan şahıs dün FETÖ’cü olmakla övünüyordu.

Ailecek devlet imkanlarından nemalanarak milletin değerlerine hakaret etmeyi marifet zanneden kendini bilmezlere milletten kazandıkları ile millete küfür edilemeyeceğini hatırlatmak gerekmektedir. MHP olarak milleti bütün olarak referans aldığımız için ırkçılığa, demokrasiyi referans aldığımız için de faşizme karşıyız. Ahlak, şerefin ve toplumun ölçüsüdür. Ölçüyü yitirmiş olan adı gereksiz şahıs elbette ahlak çizgisine çekilecektir. Bu konu sadece Boşnakları ilgilendiren bir konu asla değildir. Neymiş alkol almış ne yaptığını, ne konuştuğunu bilmiyormuş. Doğruysa bu daha vahimdir. Milyonlarca izleyiciye saygısı olan alkollü ekrana çıkmaz. Ekmeğine saygısı olan işini ve milletini velinimet bilir, besmeleyle işine başlar. Tüm yazılı ve görsel medya sahiplerinden ve yöneticilerinden bu şahsı bir daha milletin önüne çıkarmamalarını bekliyoruz.

Boşnakların insanlığa mal olmuş Bilge Kralı Aliya İzetbegoviç’in sözleri ile bitirmek istiyorum: ‘Sloganımız şu; kendinden olanı sev, ötekine saygı göster. Din ahlaktır; onu hayata geçirmek ise terbiyedir. En kötü kombinasyon boş bir ruh ile dolu bir midedir.”

Kaynak:Hürriyet

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok