Boşnak Dostu Sırp'a Kumpas !! » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Boşnak Dostu Sırp’a Kumpas !!

Bu haber 25 Mayıs 2017 - 20:48 'de eklendi ve 50 views kez görüntülendi.

EDİB KURTOVİC-BOŞNAK MEDYA (BOSNA HERSEK )

Bosna Kurtuluş Savaşı kahramanlarına karşı kurulan son kumpasın kurbanı efsanevi sinper avcısı Dragan Vikiç oldu.Kendisi, savaş öncesinden Bosna Hersek’te polis özel kuvvetler başkanlığı görevinde idi.

Ortodoks bir Bosnalı Sırp olan Vikiç, Bosna Hersek Devletine, Sırp ve Karadağlı çetnikler saldırınca, vatanını korumak için Bosna Ordusuna katılmış ve görev  yaptığı Saraybosna savunmasında insan üstü kahramanlıklar göstermiştir. 

Saraybosna’da, masum insanları katleden Sırp Sniperlere karşı verdiği mücadelede, Sniperleri apartmanlardan aşağıya atan adam olarak ünlenmiştir.

Srebrenica efsanevi komutanı olan NASER ORİÇ’e, yalancı şahitlerle açılan dava, şahitlerin teker teker foyalarının ortaya çıkmaya başlayınca, dava düşmek üzere iken, “çamur at izi kalsın” politikarını uygulayan Bosnalı Sırplar, ele geçirdikleri savcılık makamı üzerinden ısrarla savaş kahramanlarını göz altına alarak tutuklama çabalarını sürdürmektedir. 

Yapılan soykırım, katliamlar ve tecavüzlerin suçunu, akılları sıra örtemeyi ve unutturmayı amaçlayan bu girişimler Bosna Hersek’te büyük infiale neden olmuştur.

Bu olaylar Bosna Hersek’te 1992 yılında başlayan savaşın, şekil değiştirerek hala devam etmekte olduğunu göstermektedir. 

Dayton antlaşması kıskacındaki Bosna Hersek’teki Boşnak tarafının, mevcut yasaların boşluklarından yararlanan Sırp ve zaman zaman Hırvat tarafının bu girişimleri karşısında maalesef elleri kolları bağlı kalmakta ve bu gibi karalama kampanyalarını önlemekte zorlanmaktadır.

Bosna Hersek’in geleceği, gerek ekonomik gerekse siyasal alanda pek te parlak olmadığı gerçeği bir daha ortaya çıkmış oluyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok