Boşnak ve Balkan Dernekleri Harekete Geçti! » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Boşnak ve Balkan Dernekleri Harekete Geçti!

Bu haber 20 Kasım 2017 - 20:21 'de eklendi ve 72 views kez görüntülendi.

Zeynep Işıl Hamzıç Boşnak Medya

Rasim Ozan Kütahyalı’nın ırkçı ve belden aşağı sözlerine karşı Boşnak, Balkan dernekleri ve Türk Halk’ı Bimere ve RTÜK’e şikayet ettiler yorumlarında Bosna bize Bilge Kral Alija’nın emanetidir bu hadsiz cezasını almalı dediler. Ayrıca ceza alana kadar konunun takipçisi de olacaklarını ilettiler.

Balkan ve Boşnak dernekleri  de konuyla ilgili açıklama yaptı. 13 dernek ve” KARDEF “ile birlikte  “Ortak kamuoyu duyurusudur!” diyerek yaptığı açıklamada, “Kütahyalı’nın sarf ettiği bu sözler, kelimenin tam anlamıyla, belden aşağı, terbiyesizce, dini ve milli geleneklerimize uymayan sözcükler olmasının yanında, aynı zamanda ırkçı, aşağılayıcı, küçümseyici, tahrik edici, nefret ve hakaret içerikli sözlerdir”ifadeleri kullanıldı.

Rifat Sait 24.Dönem AK Parti İzmir Milletvekili Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı’da Bu tip bir söylemin kabul edilemez olduğunu özür dilemek yetmez, böyle şeylerin bir daha yaşanmaması için hep birlikte ceza alması için ne gerekiyorsa yapacağını aktardı.

KARDEF- Karadeniz Rumeli Strateji Araştırmalar Merkezinden  Akin Uner beyde;

Biraz evvel bir gazeteci arkadaşım arayarak KARDEF’in Rasim Ozan Kütahyalı’dan özür bekleyip beklemediğini sordu.
“Hayır, kendisinden özür talebimiz yok, böyle bir çirkefliğin özrü olmaz ve kabul edilemez.” cevabını verdim.
Ayrıca şu eklemeyi de yaptım: “Bir iğrenç ifade Boşnaklar gibi Balkan kökenli bir halk için değil de sözün gelişi Çerkesler, Araplar ya da Kürtler hakkında da kullanılsa aynı tepkiyi verirdik. Çünkü Kütahyalı’nın sözleri terbiyesizliğin ötesinde ırkçılık içeriyor ve biz ırkçılığı bir insanlık suçu olarak görüyoruz. Kökünden reddediyoruz.”

CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI’NDAN ROK’A SERT ÇIKIŞ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı Boşnak asıllı eski milli Basketbolcu Hidayet Türkoğlu da sosyal medya hesabından, Rasim Ozan Kütahyalı’ya çok sert çıktı ve savcıları göreve çağırdı.

Saffet Sancaklı: Şerefsiz oğlu Şerefsiz

MHP’nin sporcu kökenli ve Boşnak milletvekili Saffet Sancaklı, Rasim Ozan Kütahyalı’nın inanılmaz sözlerine sert yanıt verdi. Sancaklı, Beyaz TV sahibi Osman Gökçek’i de arayıp tepki gösterdi.

Beyaz TV’nin sahibi Osman Gökçek’i sabah erken saatlerde telefonla aradığını söyleyen Saffet Sancaklı: “O şahsın ekrandan alınmasını istedim” dedi. Saffet Sancaklı, Osman Gökçek’in kendisine “haberim yok olaydan” dediğini kaydetti.

Rasim Ozan Kütahyalı’ya ateş püsküren Saffet Sancaklı Türkiye Gündemi yazarı Müşerref Seçkin’e şu açıklamayı yaptı. “Şerefsiz oğlu şerefsiz. Böyle insanların artık toplum dışına çıkarılması lazım. Bu işin peşini bırakmayacağım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok