Bosna Hintli Yatırımcılar İçin Cazip Bir Yer » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Bosna Hintli Yatırımcılar İçin Cazip Bir Yer

Bu haber 26 Mart 2017 - 17:42 'de eklendi ve 51 views kez görüntülendi.

Nail Pinduk  (Kosova-Prizren)

Bosna-Hersek Hintliler için turistik bir yer haline gelmeye başlıyor

Bosna-Hersek’i ilk ziyaretini yapan Hindistan Cumhuriyeti’den Fahri konsolos Kolkati

FENA’ya verdiği röportajda düşüncelerini tüm samimiyeti ile anlattı.

Bosna-Hersek’te gördüklerine çok şaşırdığını ve Hindistan’dan Bosna’ya turist çekmek için büyük bir potansiyelin olduğunu söyledi .

Herzegovina Şarapları hakkında da Saraybosna’da ön koşulda gerekli görülen temizlik ve disiplinin başarılı olduğunu fark ettiğini belirtti.Bosna Hersek’teki şehirlerin savaştan çıkıldığı için yıkık olduğunu hayal etmiştim, ancak savaşın ardından geçen 20 yıl da şehirler tamamen yenilenmiş bu da beni gerçekten şaşırttı dedi.

Olimpiyat Merkezi Jahorina’na yı çok beğendiğini ve ilgi çekici bulduğunu ,Jahorina  ziyaret etmiş olduğum dünyanın pek çok yerinde göremediği tüm imkanların bulunduğu bir yer dedi.

“Kış tatilleri için harika bir yer  bir çok kişi tatilini oysa İsviçre’de yapıyor burayı önceden bilmiyordum” dedi.

Görüşmelere katılanlar arasında bulunan  Ağaç İşleme Tesislerinin sahibi Sanjay Agarwal da vardı o da ;

İki ülke arasındaki işbirliğinin en büyük potansiyelini oluşturulması için düşünülen turizm haricinde, Bosna Hersek’nin kaliteli mobilyalar ürettiğine ve kereste sanayisi için de burada büyük potansiyelinin varolduğunu da söyledi.

Sanjay Agarwal – Bosna Hersek, Hintliler için harika turistik bir yer dedi ve Hindistan’a mobilya ihracatı yapmanın yanında, Bosna Hersek’deki ahşap sanayi ile  buradan diğer ülkelere ihracat yapmak için iyi bir yatırım olduğuna da dikkat çekti.

Agarwal ve  Hindistan Fahri Konsolosu Kolkata’da Hersek’ten şarap tadımı düzenlediğini ve kalite konusunda da beğendiklerini de belirtti, bu nedenle Bosna Hersekt’den Hindistan’a şarap ihracı için büyük fırsatlar var.

Bosna Hersek ‘deki kişilerin, ülkesiyle gurur duyduğunu, örneğin gezdiği bir çok mağazada sadece Bosna Hersek’den su satın almak isteyen mola aralarından birinin olduğunu fark ettim dedi. Bosna-Hersek’in geleceği – Birçok ülkede zihniyet, ithalatın ev yapımı gibi daha iyi olduğu düşünülüyor, ancak Bosna’da gördüğüm bu insanların çalışkan ve ülkesini sevdikleri bu yüzden de ülkenin geliştiğini söyledi.

Agarwal halihazırda bile Saraybosna ile Bosna-Hersek’in geleceğinin çok iyi olduğuna inanıyorum dedi.

Eski Yugoslavya’nın ve Hindistan’ın çok iyi ilişkileri ve işbirliğine sahip olduğunu ve Hint iş adamları ile  bölgeye yönelik çalışmaların bulunduğunu, ancak yıllar içinde bu bağlantıların kaybolduğunu hatırlattı.

Agarwal, burada yer alan yeni şeyleri ve gelecekte bu bağlantıların nasıl restore edilmesi hakkında Hintliler için önemli çalışmalar yapacağımıza inanıyorum diye sözlerini bitirdi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok