Bosna Hersekli Heyet, Beyşehir’e Hayran Kaldı » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Bosna Hersekli Heyet, Beyşehir’e Hayran Kaldı

Bu haber 19 Aralık 2015 - 14:04 'de eklendi ve 29 views kez görüntülendi.

Konya’nın Beyşehir Belediyesi, Bosna Hersek’in Hadzici Belediye Başkanı Hamdo Ejuboviç ve beraberindeki heyeti Beyşehir ilçesinde ağırladı.

Konya’nın Beyşehir Belediyesi, Bosna Hersek’in Hadzici Belediye Başkanı Hamdo Ejuboviç ve beraberindeki heyeti Beyşehir ilçesinde ağırladı.

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru’nun daveti üzerine Konya’ya gelen Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna Hadzici Belediye Başkanı Hamdo Ejuboviç ve Meclis Başkanı Adnan Proha’nın da aralarında bulunduğu heyet, teknik gezi kapsamında geldikleri Beyşehir ilçesine hayran kaldı. Hadzici Belediye Başkanı Hamdo Ejuboviç, Meclis Başkanı Adnan Proha ve meclis üyelerinden oluşan heyet Konya’daki ziyaretlerinin ardından Beyşehir ilçesini gezdi.

Beyşehir Belediyesi tarafından organize edilen gezi kapsamında ilçeye gelen heyeti Beyşehir Belediye Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel tarihi Eşrefoğlu Camisi’nde karşıladı. Burada tarihi mekanı ziyaret eden ve ibadethane hakkında cami imam hatibi İsmail Efe’den bilgi alan heyet, daha sonra Beyşehir Belediyesi’ne ait Kubadabad isimli tekne ile Beyşehir Gölü üzerinde düzenlenen tura katıldı. Heyete tekne üzerindeki gezi esnasında Beyşehir’i tanıtıcı broşürler de hediye edildi. Katıldıkları Beyşehir gezisinden çok memnun kaldıklarını ve ilçeyi çok beğendiklerini ifade eden Hadzici Belediye Başkanı Hamdo Ejüboviç, konukseverliklerinden dolayı Beyşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Beyşehir Belediye Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel de, Meram Belediyesi ile kardeş şehirlik ilişkileri de olan Bosna Hersek’ten gelen heyeti Beyşehir’de ağırlamaktan büyük onur duyduklarını dile getirdi. Heyet, Beyşehir’de onurlarına verilen yemeğin ardından ilçeden ayrıldı. Gezi programına Hadzici Belediye Başkanı Ejuboviç’in eşi Samira Ejuboviç, Başkan Yardımcısı Mensur Coviç, meclis üyeleri ile Meram Belediyesi Meclis üyeleri de eşlik etti.

Kaynak: http://www.haberlerankara.com/bosna-hersekli-heyet-beysehire-hayran-kaldi-296108h.htm

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok