Bosna Hersek, Türkiye'ye Garanti Verdi! » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Bosna Hersek, Türkiye’ye Garanti Verdi!

Bu haber 30 Aralık 2016 - 14:00 'de eklendi ve 45 views kez görüntülendi.

bosna-hersek-ten-turkiye-ye-et-ihracati-devam-9112832_5687_o

“2017’DEKİ İHRACAT 2016’DAN FAZLA OLACAK”

Zeynep Işıl Hamzıç. Bosna Hersek Dış Ticaret ve Ekonomik İlişkiler Bakanı Mirko Sarovic, Bosna Hersek‘ten Türkiye‘ye yapılan et ihracatının 2017 yılında da devam edeceğini açıkladı.

Sarovic, başkent Saraybosna‘da düzenlediği basın toplantısında, Türkiye‘ye et ihracatının 2016 yılı için sonlandığını ifade ederek, Bosna Hersek‘ten altı ayda toplam 14 bin ton et ihraç edildiğini aktardı.Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de temaslarda bulunduğunu anımsatan Sarovic, “2017’de yapılması planlanan et ihracatının, 2016’dan daha fazla olacağını düşünüyorum. Bu konuda Türkiye ile anlaşmaya vardık. Ocak ayının ikinci yarısında yeni bir ihale bekliyoruz.” diye konuştu.

TÜRKİYE’YE İHRACAT BAŞKA YOLLARLA DA YAPILABİLİR

Sarovic, 2016’da et ihracatının Tuzla Havalimanı üzerinden yapıldığını söyleyerek, Avrupa Komisyonunun Bosna Hersek’e karayollarından et ihraç etme izni vermesi durumunda Türkiye’ye ihracatın başka yollarla da yapılabileceğini vurguladı.

Türkiye’nin yıllık kota yerine sürekli bir kota belirlemesini isteyen Sarovic, bunun Bosna Hersek’teki hayvancılık sektöründe gelişme sağlayacağını ve uzun vadede planlar yapılabileceğini sözlerine ekledi.Kaynak:SonDakika.com

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok