Bosna Giderek Karışıyor ...!! » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Bosna Giderek Karışıyor …!!

Bu haber 03 Mart 2018 - 17:36 'de eklendi ve 55 views kez görüntülendi.

Haber: Edip KURTOVİÇ – BOSNA HERSEK BOŞNAK MEDYA 

Zenica-Doboy Kantonunun İçişleri Bakanlığı Destekleme Birimi üyeleri, bugün, demobilize edilmiş savaşçılar trafiği durdurmaya çalışırken Doboj yakınlarındaki Mravici köyünde yaklaşık 14.00’da müdahale etti.

Bir noktada küçük bir fiziksel müdahale vardı ve polis üyeleri durumu birkaç dakika içinde kontrol altına aldı.

“Abluka iki dakikadan az sürdü. Hadi devam edelim pes etmeyeceğiz“diyen savaşçılar “Bize karşı güç kullanıyorlar. Bir kaç kişi göz yaşartıcı bomba ile fenalaştı. Yakın köylerden kadınlar yardım etti. 5 kişi hafif şekilde yaralandı . Taleplerimizi karşılayana kadar her gün engelleyeceğiz. Sadece ben değil. Herkes engeller. Barış yok, ikisi de olmayacak, “diyen protestocularından bir kaç kişi göz altına alındı.Darp edildikten sonra serbest bırakıldı.

Bosna Hersek’te bu günlerde olağan üstü durumlar yaşanması bekleniyor.Gazilere destek amacıyla  vatandaşların toplanması ve desteklenmesi durumu var .2014 Şubat ayı olaylarından korkuluyor. Fadil Novaliç bu durumda  bir şey yapmayı reddediyor. Novaliç Federalna TV’ye  verdiği açıklamada Eğer devam ederlerse gerekirse Bosna Hersek ordusunu çıkaracağını belirterek eylemin sonlandırılmasının şart olduğunu belirtti.

 BPS  partisi lideri Eski Bosna Hersek Ordusu emekli generali Sefer Haliloviç  olay yerine gelerek  konuşma yaptı .Seferoviç’in konuşmasından sonra olay yerinden alkışlarla gittiği görüldü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok