Bereket Konvoyu Balkanlar da » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Bereket Konvoyu Balkanlar da

Bu haber 14 Haziran 2016 - 12:10 'de eklendi ve 41 views kez görüntülendi.

Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar sofraları kurmaya devam eden Bayrampaşa Belediyesi Bereket Konvoyu Bosna-Hersek turuna başladı. Bosna’daki ilk programını Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Cazin’de düzenleyen konvoy, burada 2 bin kişiye iftar verdi.

Bereket Konvoyu, Balkanlar’da gönül, kültür ve iftar sofraları kurmaya devam ediyor. Bulgaristan, Sırbistan ve Hırvatistan’ın ardından konvoy Bosna-Hersek’e ulaştı. Bosna’nın Cazin şehrinde 2 bin kişilik iftar sofrası hazırlayan konvoya ilgi büyüktü.

Cazin’deki iftar programına Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Can Gökhan Balekoğlu’nun yanı sıra Cazin Belediye Başkanı Nermin Ogresevic, bölgedeki din adamları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bereket Konvoyu, 15 Haziran Çarşamba Bosna-Hersek’in Taşan ve 16 Haziran Perşembe günü Srebrenic şehirlerinde iftar programı düzenleyecek.

Bosna-Hersek’in ardından Bereket Konvoyu Karadağ, Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Sırbistan ve Yunanistan’da da iftar programları düzenleyerek Türkiye’ye dönecek.

 

Kaynak: Bayrampaşa Belediyesi http://www.bayrampasa.bel.tr/icerik.asp?is=0q11809q10q10q10q10q10q1hadq1qpis

5

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok