Bayram'da Kardeşlik Duygusu ve Coşkusu Yeşersin » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Bayram’da Kardeşlik Duygusu ve Coşkusu Yeşersin

Bu haber 25 Haziran 2017 - 0:49 'de eklendi ve 40 views kez görüntülendi.
NAİL PİNDUK  KOSOVA-PRİZREN
 
TC. Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç Ramazan Bayramı mesajında Bu Mübarek Bayram gününde kardeşlik duygusu ve coşkusunun yeşermesini, tüm insanlık arasında da sevgi, saygı ve merhametin yaygınlaşmasını diledi. Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç Ramazan Bayramı mesajı şöyle: “Dinimizin temelinde yatan bütün güzel hasletleri temsil eden, insanları birbirine yaklaştıran, dostluk, kardeşlik, komşuluk, akrabalık duygularının pekiştiği, 11 ayın Sultanı bir Mübarek Ramazan Ayı’nı daha geride bırakıyoruz.
 
Sosyal dayanışma ve yardımlaşma geleneğinin en güzel örneklerinin de sergilendiği Ramazan Ayı’nı büyük bir coşkuyla karşıladık, bu Mübarek Ay boyunca farklı şehirlerde, bereketli iftar sofralarında Kosovalı kardeşlerimizle biraraya gelerek Ramazan’ın kendine has manevi ve kültürel dokusu içinde aramızdaki bağların ve kardeşliğimizin daha da güçlenmesine vesile kılmaya gayret ettik. Erişmekte olduğumuz Bayram günlerini de yine aynı coşku ve mutlulukla karşılıyoruz. İnsanların birarada barış içinde yaşamasının en gerekli olduğu günümüz dünyasında, Mübarek Ramazan ve Bayram günlerinin bizlere kazandırdığı manevi olgunluğunu fırsat bilerek, varsa aramızdaki çekişmeleri, dargınlıkları, kırgınlıkları ortadan kaldırmamız, sevgi ve saygı ortamının oluşmasına, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, toplumlarımızın barış ve huzur içerisinde yaşamasına daha fazla çaba göstermemiz gerekiyor.
Bu güzel Bayram gününde en samimi temennim, tüm bu güzel duyguların ve insani değerlerin, sadece Ramazan ve Bayram günleriyle sınırlı kalmaması, hayatımızın her anına sirayet etmesi ve umutlu bir geleceğin inşasını hep birlikte gerçekleştirebilmek için insanların ortak çabalarını arttırmalarıdır. Çok etnili, çok kültürlü yapısıyla, barışı ve hoşgörüyü ortak yaşam felsefesinin merkezine yerleştirmiş Kosova’daki tüm toplulukların bu güzel ülkede birlikte yarattıkları toplumsal huzur ortamının, gelecek nesillere bırakılacak en önemli değer olduğuna inanıyor, bu Mübarek Ayın buradaki birliğin, beraberliğin daha da pekişmesine vesile olmasını temenni ediyorum.
 
Bu Mübarek Bayram gününde, aramızdaki kardeşlik duygusu ve coşkusunun yeşermesini, tüm insanlık arasında da sevgi, saygı ve merhametin yaygınlaşmasını diliyorum. Sağlıklı ve huzurlu nice bayramlara erişmek dileğiyle, siz Kosovalı dost ve kardeşimize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok