Barışsever Sırp Kadınlara Hakaret !! » Boşnak Medya
SON DAKİKA

7 Savaş Suçlusu Yargılanacak !

Bosnadan Haberler, Haber

Barışsever Sırp Kadınlara Hakaret !!

Bu haber 29 Ekim 2021 - 23:12 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.
BARIŞSEVER SIRP KADINLARA HAKARET!
 
Sırbistan’da barış için mücadele veren ve “Srebrenica’da soykırım oldu” diyen, “Siyahlara Bürünmüş Kadınlar” derneği giriş kapısına yazılan hakaret ve küfürler yine kadınlar tarafından silindi.
“Siyahlara bürünmüş fahişeler” ve “Yaşasın Ratko Mladiç” ike çetnik işaret yazıları, barış severler ve kadınlar tarafından gazeteci ve televizyon çekim ekipleri önünde silinirken, Siyahlara Bürünmüş Kadın hareketinin üyeleri Batı Balkanlara varış gelinceye kadar mücadelelerine devam edeceklerini söylediler.
Eski Yugoslavya topraklarındaki ülkelerde şubeler kurmuş olan “Žene u crnom/Jene u Tsrnom/Women in Black” üyeleri her yıl 11 Temmuz günü, Belgrat’ın merkezinde Srebrenica Boşnak Soykırımı’ında hayatını kaybedenleri anma etkinliği düzenleyerek, Eski Yugoslavya topraklarında yapılan her türlü insanlık ve savaş suçlarına dünya kamuoyunun dikkatini çekerek adaletin sağlanmasını, bu toprakkara kalıcı barışın gelmesi için mücadele veriyorlar.
 
BARIŞSEVER SIRP KADINLARIN HEDEFTE OLMALARININ SEBEBİ, ÇEYREK ASIRDIR “SREBRENİCA’DA BOŞNAKLARA SOYKIRIM YAPILDI” DEMELERİDİR !
Siyahlara Bürünmüş Kadınlar Derneği kurucularından Sataa Zayoviç: “Siyahlı Kadınlar”, Srebrenica’daki soykırımın sorumluluğunun alınması konusundaki ısrarımız nedeniyle Sırbistan’daki faşistlerin hedefi oldular.”
Sırbistan’ın Srebrenitsa kentindeki soykırımı çeyrek asırdır cesurca anlatan Belgradlı “Siyahlı Kadınlar Derneği” geçen hafta sonu bu kez milliyetçilerin, holiganların, neo-faşistlerin hedefi oldu.
Dernek binasının ön kapısına siyah spreyle saldırganlar tarafında şu iki cümle yazılmıştı: “Siyahlı fahişeler”, “Ratko Mladić”…
“Polis formalite icabı bir soruşturma yürüttü ve bu soruşturmanın sonucu yine yok. Şaşırmıyoruz çünkü çok daha ciddi saldırılar ve bunlar fiziksel olduğunda bile sistem tepki vermedi.”
” “Siyahlı Kadınlar”ın 30 yıllık varlığı boyunca, Sırbistan devleti, şiddete dair açık ve net delilleri olmasına rağmen, saldırganlara dava açmak bir yana, failler hakkında hiçbir zaman suç duyurusunda dahi bulunmadı. Kural olarak, Sırbistan Anayasa Mahkemesi şikayetlerimizi reddediyor, saldırganlar cezasız kalıyor ve böylece şiddetin sürekliliği için koşullar yaratılıyor.”
SIRBİSTAN, ENİNDE SONUNDA KENDİ GERÇEĞİ İLE YÜZLEŞMEK ZORUNDA !
 
Nusret SANCAKLI

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok