Balkanlarda Gezilecek Yerler » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Balkanlarda Gezilecek Yerler

Bu haber 11 Ocak 2016 - 17:05 'de eklendi ve 77 views kez görüntülendi.

 

Balkanlar’ın tarihi, kültürü ve doğasıyla öne çıkan 10 harika kenti ve bölgesini ziyaret etmek ister misiniz? İşte balkanlarda görülmesi gereken 10 muhteşem yer

POSTOJNA CAVE – SLOVENYA

Burası dünyanın en uzun yer altı mağarası olarak biliniyor. Buranın enteresan yanı ise elektiriğini başkentten önce buraya gelmiş olmasıdır.

Postojna Cave – Slovenya

PRİZREN – KOSOVA

Prizren Kosova’nın güneybatısında bulunuyor.Mükemmel Rumeli yemeklerini denemek isterseniz kesinlikle Prizren’igörmelisiniz.

Prizren – Kosova

PLOVDİV – BULGARİSTAN

Plovdiv özellikle Nisan-Ekim taihleri arasında ziyaret etmek için ideal. Tarihi mekanları, doğasıyladiğer bir güzel Balkan şehri.

Plovdiv – Bulgaristan

KOTOR – KARADAĞ

Kotor Karadağ’ın güzel bir kıyı şehri. Tarihi dokusu, harika denizi, sakinliği ve huzur dolu doğası ile turistleri büyülüyor.

Kotor – Karadağ

BELGRAD – SIRBİSTAN

Belgrad gece hayatının renkliliğiyle güzel bir yerdir. Srpskih Vladara Caddesi’nde Belgrad’ın sembolü haline gelen Aziz Sava Kilisesi’de en meşhur yeridir.

Belgrad – Sırbistan

SARAYBOSNA – BOSNA HERSEK

Bir Balkan turunun olmazsa olmaz rotasıSaraybosna. Savaş sırasında kuşatma altında kalan Bosnalıların hayatta kalmasının sebebi Umut-Hayat Tüneli görülmesi gereken yerlerden. Şehir benzer şekilde Osmanlı mirasından birçok güzel yapı ve kültürü barındırıyor.

Saraybosna – Bosna Hersek

SPLİT – HIRVATİSTAN

Split, tüm Dalmaçya’nın en büyük ve en önemli şehridir.Burası Roma imparatorluğundan kalma ama bir o kadar da modern bir kent.

Split – Hırvatistan

OHRİD – MAKEDONYA

Ohrid Makedonya’nın en büyük 8. kenti. Bu güzel kent, cennet mekan Ohri Gölü’nün kenarında kurulu

Ohrid – Makedonya

TİRANA – ARNAVUTLUK

Müzeleri, türbeleri, Justinyen Kalesi ve deniziyle Tirana başka güzel bir Balkan şehri. Şehir merkezine çok yakın Dajti dağı burada görülmesi gereken başka bir yer.

Tirana – Arnavutluk

METEORA – YUNANİSTAN

Meteora, binlerce yıl önce yeryüzündeki sıcaklık değişiklikleri ile oluşmuş, ortalama yükseklikleri 300 metreye ulaşan koyu renkli dev kayaların olduğu bir bölgede yer alıyor.

Meteora – Yunanistan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok