Arnavutlar İzmir’de Tek Çatı Altında Birleşti » Boşnak Medya
SON DAKİKA

Arnavutlar İzmir’de Tek Çatı Altında Birleşti

Bu haber 11 Ocak 2018 - 14:17 'de eklendi ve 169 views kez görüntülendi.

Zeynep Işıl Hamziç  Boşnak Medya

Arnavutların yoğun olduğu İzmir’in Çamdibi semtinde Bornova Arnavutları Kültür ve Dayanışma Derneğinin açılışı gerçekleşti.Boşnak Medya olarak bizlerde Hayırlı olmasını diliyoruz.

Dernek binasının açılışına İzmir Vali Yardımcısı Nihal Kaynar, İzmir Milletvekilleri Hamza Dağ, Kerem Ali Sürekli, Kamil Okyay Sındır, Bornova belediye başkanı Olgun Atilla, Bornova kaymakamı Mustafa Gündoğan, Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu Kemal Baysak, Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği Başkanı Akın Kazançoğlu,Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Rifat Sait, Araştırmacı yazar Şefket Balla, Kosova Kültür Merkezi Müdürü Kamil Bitiş, STK başkanları ile federasyon başkanları katıldılar.

Dernek başkanı Melek Taşol ve protokol üyelerinin yapmış oldukları açılış konuşmalarında derneklerin kültürleri yaşatma konusundaki önemini dile getirerek birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajı verdiler.

Aynı günün akşamında ise Bornova Arnavutları Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği açılış konserinde Ceyhun Üsküp Cüneyt Şentürk gibi sanatçılar yanı sıra Bursa Zafer Halk Oyunları Ekibi bu özel gecede misafirlere coşkulu dakikalar yaşattılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok