23 Nisan Çocuk Şenliği Bu Yıl Bursa’da Yapılıyor ! » Boşnak Medya
SON DAKİKA

23 Nisan Çocuk Şenliği Bu Yıl Bursa’da Yapılıyor !

Bu haber 17 Nisan 2018 - 23:38 'de eklendi ve 68 views kez görüntülendi.

Aysun Üner –  Boşnak Medya Bursa Kadın Kolları Sorumlusu

Bu yıl Bursa’nın ev sahipliğinde 40’ıncısı yapılacak olan 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin son hazırlık tamamlanırken  bizat etkinlikte bulunan “Boşnak Medya Bursa Temsilcimiz “Sn Aysun Üner Hn ”  Bosna’dan gelen çocuklarımızı ziyaret etti.Değerlendirmede bulunan Aysun hn çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Bursa da oldukları için çok mutlu olduklarını ve son hazırlıklarını tamamladıklarını iletti kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Valimiz İzzettin Küçük Şenlik 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ile ilgili olarak yapılan çalışmaların son kez gözden geçirildiği bir toplantı düzenledi. Vali İzzettin Küçük, çocuklar arasında kardeşlik, sevgi ve dostluk bağlarını geliştirerek, onların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla; TRT organizasyonuyla “TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği” adı altında uluslararası düzeyde bu yıl ilde düzenlenen şenlik için Bursa’nın hazır olduğunu belirtti.

Küçük, “Bu sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bursa’da kutlayacağız. Yaklaşık 40 ülkeden 600’e yakın çocuk Bursa’ya gelecek. 15 Nisan’dan itibaren Bursa ve ilçelerinde büyük bir şenlik, büyük bir bayram olacak. Halkoyunları gösterileri, müzik dinletileri, akrobasi şovlarının yanı sıra pek çok sergiler olacak. Bursa yaklaşık 10 gün 23 Nisan ve öncesi olmak üzere bir büyük şenliğe, bir büyük bayrama ev sahipliği yapacak. Bu bayramı dünya çocuklarına armağan eden büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşlarını minnetle ve rahmetle yad ediyoruz. Onlara teşekkür ediyoruz. Bütün çocukları Bursa’ya bekliyoruz, çok güzel bir hafta geçirecekler” dedi.
40. yılında, 40 ülkenin katılımı, Bursa’nın ev sahipliği ve TRT organizasyonuyla gerçekleştirilen 23 Nisan Çocuk Şenliği, 14-30 Nisan 2018 tarihleri arasında, il merkezi ve ilçelerde çeşitli etkinliklerle kutlanacak olup, “Fotoğraflarla 40. Yıl” Sergisi, Bursa Valisi ve Bursa belediye başkanı kabulleri, festival yürüyüşü, halk konserleri, ülke sokak gösterileri, çevre gezileri, spor ve oyun etkinlikleri, Ankara kabulleri, 23 Nisan Gala Gösterisi, TRT Halkoyunları özel “Türkiye’m” gösterisi, şenlik pikniği gibi etkinlikler yapılacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok