11.Uluslararası Balkan Tarihi Kongresi Samsunda ! » Boşnak Medya
SON DAKİKA

11.Uluslararası Balkan Tarihi Kongresi Samsunda !

Bu haber 13 Kasım 2017 - 22:12 'de eklendi ve 52 views kez görüntülendi.

Haber: Zeynep Işıl Hamziç   Boşnak Medya

Samsun Mübadele Derneği ve Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen “11. Uluslararası Balkan Tarihi Kongresi” ve “Pontus meselesi- Türkiye” 2-3 Aralık tarihlerinde Samsunda yapılacaktır.

Söz konusu etkinliklere Makedonya devlet bakanı Adnan Kahil,Bulgaristan Dost partisi genel başkanı Lütfü Mestan IRCICA Başkanı Doç.Dr. Halit Eren gibi yurtdışından pek çok devlet adamı ve 45 Akademisyen katılacaktır.

Etkinlikler 2 gün boyunca TRT den canlı yayınlanacaktır.Bu yıl ki tema “Balkanlarda Savaş” olacaktır.Diğer etkinlik olan Pontus meselesi-Türkiye sempozyumu Dış işleri Bakanlığı ile Samsun Mübadele Derneği ve Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu ile birlikte koordineli yürütülen bir çalışma.2019 yılı Pontus meselesinin 100.yılı olmaktadır.

02.12.2017 Cumartesi günü Karadeniz gölgesindeki Samsun,Sinop,Tokat Amasya,Giresun il ve ilçelerindeki Balkan Dernekleri Yönetim kurulları ve Balkan kökenli bir çok kişinin katılması beklenmektedir.Ücretsiz olarak herkesin izleyebileceği kongre; tarih, kültür, siyaset ve sanat alanlarına herkesi kucaklayacaktır.

Adres :Kale mahallesi Orhaniye Geçidi no:6 kat:2 İlkadım – Samsun

Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu KARDEF 

İletişim:0532 247 73 28

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok